Rusniškis V. Lacko – jau ketvirtą kartą „Eurovizijos“ atrankose

 

Valdas LackoŠeštadienį LRT televizijos eteryje prasidės atranka į 2019-ųjų „Eurovizijos“ dainų konkursą.

Dėl kelialapio į didžiausią Europos muzikos renginį, kuris gegužę vyks Izraelyje, susirungs 49 atlikėjai ir grupės.

Dėl teisės atstovauti Lietuvai 2019-ųjų „Eurovizijoje“ dar kartą ketina varžytis ir mūsų kraštietis Valdas Lacko. Dainininkas iš Rusnės, anksčiau dalyvavęs ir muzikiniame šou „Lietuvos balsas“, didesnio auditorijos dėmesio sulaukė būtent „Eurovizijos“ atrankos dėka.

Rusniškį, dainuojantį specialiai jam švedų kompozitorių sukurtą kūrinį „Dare” TV ekranuose bus galima išvysti, o kartu ir palaikyti, sausio 12 dieną 21 val. per LRT televiziją.

Dainą sukūrė švedai

Kaip rašo lrytas.lt, 2018-ieji metai V. Lacko buvo įspūdingi – atlikėjas išleido naują albumą ir jį pristatė, surengdamas nemažai koncertų. Metus jis nusprendė baigti skambia nata – gruodžio 31-osios rytą paskelbė dainą, kurią atlikdamas sieks pergalės „Eurovizijos“ atrankoje. Kūrinio pavadinimas – „Dare“, jį parašė švedų kūrėjai Simonas Johanssonas bei Niklas ir Malin Bergqvistai.

Kūrinys iškart sulaukė geros V. Lacko gerbėjų reakcijos internete – daug kas pastebėjo, kad jo skambesys yra modernesnis nei anksčiau Valdo įrašytų kūrinių. Praėjusią savaitę radijo stotyse skambėjo ir lietuvių kalba atliekama šios dainos versija „Aukščiau svajų“. Žodžius lietuviškai dainos versijai parašė Povilas Ščerbavičius.

„Šilutės naujienų” kalbintas Valdas džiaugiasi, kad kuriant dainą „Dare“ prisidėjo daug žmonių. Jis pacitavo vieną žymų Lietuvos kompozitorių, kuris yra pasakęs, kad kuo daugiau žmonių prisideda prie vieno kūrinio, tuo jis tampa spalvingesnis, išbaigtesnis.

Vertindamas naujausią savo dainą, V. Lacko sakė, kad ši daina pop muzikos žanro, energingesnė nei pernykštė, taip pat nuotaikingesnė, šviesesnė. Pasak atlikėjo, daina kalba, kad reikia pasitikėti vieni kitais ir viskas bus gerai.

Dalyvaus ketvirtą kartą

Žengdamas į „Eurovizijos” atrankas jau ketvirtą kartą, atlikėjas jaučiasi tvirčiau, pasak jo, takai praminti, tris kartus išbandyti. Jis susipažinęs su tuo, kaip kas vyksta atrankų metu, tad gali koncentruotis į savo pasirodymą.

Skelbiama, kad į kitų metų „Euroviziją“ bandys patekti 49 atlikėjai ir grupės iš Lietuvos, taigi konkurencija išties nemaža.

Tačiau Valdas sako konkurentų dainų neanalizuojantis, o gilinasi į savo pasirodymą.

„Aš nelinkęs pažindintis su kitų atlikėjų dainomis, daugiau repetuoju ir apgalvoju savo pasirodymą. Bet kuriuo atveju su konkurentų dainomis teks susipažinti konkurse”, – sakė jis. Rusniškiui tenka girdėti nuomones, kad dalyvaudamas „Eurovizijos” atrankose jis tarsi daro reklamą sau, tačiau pats atlikėjas įžvelgia ne tik tai. Anot jo, tai gera proga parodyti bendrą kūrėjų darbą ir būti įvertintiems, pastebėtiems.

„Tai tik ne materialinis, reklaminis, bet ir filosofinis penas”, – sakė V. Lacko.