Rykštelės nebeskriaus vaikų – jos virsta širdelėmis

akcija nemusti vaiku pamario mokyklaGal dar tebėra žmonių, manančių, kad auklėti vaiką rykšte daug lengviau ir paprasčiau. Bet tai – iškreiptas požiūris ir pasenusios nuostatos. Pagrindinė auklėjimo rykšte „nauda“ yra tik ta, kad tėvelis ir mamytė taip išlieja savo neigiamas emocijas – pyktį, baimę, liūdesį.

Kad tokio smurto prieš vaikus nebebūtų, antradienį daugelyje Lietuvos miestų, taip pat ir Šilutėje, buvo surengta socialinė akcija „Auklėkime vaikus meile, o ne rykšte“.

Pasak organizatorių, ši akcija, skirta fizinio smurto prieš vaikus prevencijai, neapsiribos viena diena – ji tęsis visus metus.

Šilutiškiai prisijungė aktyviai

Anot akcijos Šilutėje iniciatorės Indrės Sliužinskaitės, mintis surengti tokią iniciatyvą kilo kelioms kituose miestuose gyvenančioms mamoms. Netrukus žinia pasklido po visą šalį. Būtent šilutiškių aktyvumas ir noras prisijungti prie akcijos maloniai nustebino didžiųjų miestų – Kauno, Vilniaus – mamas: šilutiškiai parodė didžiausią iniciatyvą ir norą dalyvauti.

Nors akcija pirmą kartą buvo surengta vasario 3-iąją, tačiau kasdien vis daugiau prisijungia norinčiųjų joje dalyvauti.

Vietoj rykštelės – širdelės

Antradienį nuo ryto prie pirmą kartą surengtos akcijos „Auklėkime vaikus meile, o ne rykšte“ su didžiausiu entuziazmu prisijungė Šilutės Pamario pagrindinės mokyklos pradinių klasių vaikai, mokytojai ir mokinių tėvai.

Vaikai iš rykštelių rišo širdeles, gamino spalvingas popierines širdeles. Jas kartu su informaciniais lankstinukais nešėsi namo tėvams. Lankstinukuose, kuriuos parengė savanorės mamos, patariama tėvams, kaip suvaldyti pyktį prieš vaiką. Taip pat pateikiami psichologės paprasti ir efektyvūs patarimai.

Socialinės akcijos metu yra dalinama informacija, kaip tėvai gali sau padėti suvaldyti pyktį, nurodyta rekomenduojama literatūra, interneto svetainės, padėsiančios tėvams suvaldyti smurtą prieš vaikus ir pakeisti jį šiltais jausmais bei pagarba vieni kitiems – tėvams ir vaikui.

„Ne paslaptis, kad jei nesusivaldome ir suduodame savo vaikui už jo negerą elgesį, pasijuntame prastai. Nelengviau ir fizinį skausmą jaučiančiam vaikui. Ką daryti, kaip to išvengti? Norime, kad atsakymus į tuos klausimus rastų kuo daugiau tėvų, todėl įvairiais būdais stengiamės skleisti informaciją, kaip suvaldyti pyktį, smurtą“, – sakė I.Sliužinskaitė ir džiaugėsi pavykusia akcija.

Pasak akcijos organizatorės Indrės, neužtenka skanduoti „nemuškime“, reikia pasiūlyti tėvams alternatyvas, kaip tai padaryti, kaip auklėti pozityviai.

Nuo vienos klasės iki kelių ugdymo įstaigų

Labai aktyviai akcijoje dalyvavo Šilutės Pamario pagrindinės mokyklos mokytoja metodininkė Irma Kelpšienė, kuri prisijungti prie iniciatyvos sukvietė ne tik savo ugdomos klasės mokinius bei tėvelius, bet ir visą mokyklos bendruomenę.

Netrukus prie akcijos „Auklėkime vaikus meile, o ne rykšte“ prisijungė ir Katyčių pagrindinė mokykla, Šilutės lopšeliai – darželiai
„Pušelė“, „Raudonkepuraitė“, Traksėdžių pagrindinė mokykla. Mokiniai su meile gamino iš rykštelių ar popieriaus širdeles.

Pasak Indrės, prie akcijos kviečiamos prisijungti ir kitos ugdymo įstaigos. Norintieji dalyvauti gali rašyti I.Sliužinskaitei socialiniame tinkle „Facebook“ arba elektroniniu paštu, kurio adresas: indre.sliuzinskaite@gmail.com

Daugiau nuotraukų „Šilutės naujienų“ Facebook albume!