„Ryto suktinyje” – Rusnės moterys

kavaTie, kas šeštadienio rytą nori suktis ryto suktinio ritmu, turi atsikelti iki 10.30 valandos. Laidos autorė ir vedėja Zita Kelmickaitė tikina, kad dėl to tikrai nesigailėsite. Dešimtą valandą iš ryto geriant kavą ir žiūrint laidą pats laikas visą savaitę suktą galvą atsukti į normalią būseną.

O rytoj „Ryto suktinis” žiūrovus atves į Rusnę ir pakalbins šaunias šios salos moteris.

Paprastai šeštadienio rytas sukasi namuose tarp daugybės kasdienių buities darbelių. O laidos kūrėjai aplanko ir žiūrovams pristato tuos Lietuvos žmones, kurie nedejuoja, kuria, dainuoja, šoka, įdomiai pasakoja, o svarbiausia, nori gyventi savame krašte, puoselėti savo giminės, miestelių ir kaimelių tradicijas. Visada yra svarbūs tie, kas kuria savo ir kitų gyvenimą. Laidoje skamba skani muzika, nuotaikingi pokalbiai, supažindinama su nenuobodžiais žmonėmis iš visos Lietuvos, dalinamasi gardžių valgių receptais, atsiranda vietos ir visokiems pramanams.

Rytoj, rugsėjo 28 dieną, 10.30 val. per LRT televiziją Zita Kelmickaitė supažindins su subtiliai ir nekasdieniškai vakarus leidžiančias Rusnės moterimis, kurios savaip apdainuoja rudenį ir šio krašto žvejus. Susibūrusios į jaukų ansamblį „Lotužė“, moterys kalba apie meilę mažam Rusnės miesteliui ir norą skleisti gėrį tarp savų žmonių.

Pamario krašte bemaž visą gyvenimą nugyvenusi dzūkė Marija Drobnienė, išauginusi 10 vaikų ir toli nuo Dzūkijos laimingai su vyru gyvenanti, išduos ypatingą zemfinių agurkų rauginimo receptą pagal šišioniškius.

Pabaigoje laidos žiūrovai bus pakviesti prie margo ir rudeniškai spalvingo stalo pasikalbėti ir galbūt paslaptimis pasidalyti su viena garsiausių šio krašto žolininkių šišioniške Valerija Baužiene. Gerų patarimų ir puikių receptų sulauks visi – juk „žolininkai kaip raganiai, gali nužiūrėti, susargdinti ir padėti“.

Gero šeštadienio ryto!