Šakiniai krautuvai: ką žinoti prieš perkant?

Šakiniai krautuvai yra naudojami krovinių gabenimui atliekant darbus sandėliuose ar kitose vietose. Šakiniai krautuvai padeda daug greičiau ir paprasčiau pakelti ar pergabenti krovinius, tad yra plačiai naudojami įvairiuose logistiniuose procesuose.
šakinis krautuvas

Vystantiems verslą ar savarankiškai atliekant statybos, sandėliavimo ir kitus su krovinių gabenimu susijusius darbus, svarbu įsigyti kokybišką, gerai veikiantį šakinį krautuvą, leidžiantį efektyviai dirbti. Tačiau šakiniai krautuvai tarpusavyje gali itin skirtis, priklausomai nuo atliekamo darbo specifiškumo.

Išskiriame patarimus, kurie padės išsirinkti tinkamiausią šakinį krautuvą planuojamiems darbams:

Darbinė aplinka

Įsivertinkite, kur bus naudojamas šakinis krautuvas: vidaus patalpose, lauko erdvėse, o gal – abiejose vietose? Nuo erdvės, kurioje bus dirbama, priklauso šakinio krautuvo padangų, ratlankių tipas ir kiti parametrai.

Aukštis

Svarbu įvertinti, į kokį aukštį bus perkeliami kroviniai šakinio krautuvo pagalba. Šakiniai krautuvai skiriasi pagal savo dydį ir keliamąjį aukštį, tad neatlikus planuojamų darbų skaičiavimų gali tekti nusivilti.

Pajėgumas

Be šakinio krautuvo potencialaus krovinių iškėlimo aukščio, labai svarbu atkreipti dėmesį į šakinio krovinio pajėgumą – kokio svorio ir dydžio krovinius mašina galės pakelti. Apgalvokite, koks vidutinis bei didžiausias jūsų krovinių svoris, kokie krovinių matmenys.

Kuro tipas

Šakinių krautuvų kuro tipas gali būti elektrinis, dujinis arba dyzelinis. Kaip žinoti, kuris tinkamiausias? Elektriniai krautuvai kainuoja brangiau, tačiau yra ekologiškesni, ilgaamžiškesni ir ilguoju periodu ekonomiškesni, nors jų pajėgumas įprastai yra mažesnis.

Tuo tarpu dujinio ir dyzelinio kuro tipu varomi šakiniai krautuvai važiuoja daug greičiau ir gali pakelti daug sunkesnius krovinius. Kita vertus, jie yra mažiau ekologiški, o ilguoju periodu atsieina didesnėmis finansinėmis investicijomis.

Šakinio krovinio išvaizda ir būklė

Prieš perkant šakinį krautuvą, svarbu gerai įvertinti jo būklę (ypač – perkant naudotą), taip pat naudinga atlikti bandomąjį važiavimą, kad įsitikintumėte jo veikimu ir tuo, kaip jaučiatės jį valdydami.

Kuomet įsivertinate minėtuosius aspektus bei turimą biudžetą, nebijokite kreiptis konsultacijos į šakinių krautuvų nuoma ar pardavimu užsiimančias įmones – specialistai, atsižvelgę į jūsų poreikius, padės daug lengviau išsirinkti tinkamiausią šakinį krautuvą.