Šakių „Zanavyką“ šilutiškiai įveikė du kartus iš eilės

krepsinis zanavykasPagaliau ir į mūsų kiemą atėjo šventė. Šilutės krepšininkai, vedami trenerio Arvydo Straupio, savaitgalį iškovojo dvi pergales – abu kartus nugalėjo Šakių „Zanavyką“. Savo žiūrovų akivaizdoje šilutiškiai laimėjo 70:68, išvykoje – 68:74.

Dar viena naujiena: „Šilutės“ komandą pastiprino du amerikiečiai. Tai Jimmie J Miles (Džimis Dž Mailsas) ir Marcus Lendard Jackson (Markus Lendardas Džeksonas).

Šilutėje pergalės džiaugsmą pritemdė skundas

Pirmuosius du kėlinius su svečiais iš Šakių galima pavadinti pasakiškais. Mūsiškiai taip puikiai žaidė, kad varžovai atrodė kaip ką tik surinkta komanda, kuri nežino, ką daryti, kaip žaisti.

Po dviejų kėlinių rezultatas buvo 44:27, bet po ilgosios pertraukos viskas atsisuko prieš šilutiškius.
„Šilutė“ tiesiog tragiškai pasirodė trečiajame ketvirtyje ir prieš paskutines 10 minučių pati atsidūrė besivejančiųjų vaidmenyje (49:51).

Paskutinis kėlinys buvo tikras nervų karas. Kas taps laimėtoju, negalėjo niekas pasakyti – žaidimas buvo taškas į tašką.
Pergalę „Zanavykui“ galėjo atnešti paskutinis taiklus tolimas metimas, bet gerai, kad iš toli A.Lencevičiaus mestas kamuolys skriejo pro šalį, ir mūsiškiai šventė pergalę rezultatu 70:68.

Prie komandos pergalės daugiausiai prisidėjo Edgaras Sosnovskis, pelnęs 18 taškų bei atkovojęs 9 kamuolius. Nerijus Anglickis pridėjo 17 taškų bei atkovojo 11 kamuolių, o Eivydo Mološčiako sąskaitoje – 12 taškų ir 10 rezultatyvių perdavimų. Komandoje debiutavę Jimmie J Miles ir Marcus Lendard Jackson pridėjo atitinkamai 6 ir 4 taškus.

Pasibaigus rungtynėms pasirodė oficialus pranešimas, kad „Zanavyko“ klubas pateiks skundą dėl rungtynių Šilutėje. Šis nepasitenkinimas atsirado po epizodo, kai Šakių komanda perėmė iniciatyvą į savo rankas, o tuo metu komandos kapitonas krepsinis juodaodziai

P.Malašauskas gavo techninę pražangą, nes teisėjams pasirodė, kad jis tik vaidina susižeidusį. P.Malašauskui iš tikrųjų buvo suduotas smūgis alkūne, o krisdamas jis susitrenkė galvą, tad jam prireikė ir greitosios medicinos pagalbos. Sužeidimo sunkumo neįvertinę teisėjai P.Malašauskui skyrė techninę pražangą. Dėl to supyko Šakių treneris E.Nickus, nepaisė teisėjo raminimų, todėl už nesugebėjimą patylėti irgi nubaustas technine pražanga.

Padėjo perimta iniciatyva

Kitą dieną, šeštadienį, „Šilutė“ Šakiuose sužaidė pirmąsias antrojo rato rungtynes, kuriose susitiko su penktadienį nugalėtu „Zanavyku“.

Po permainingos ir atkaklios kovos mūsiškiams pavyko šakiečius įveikti antrą kartą iš eilės.
Per pirmąsias dvi minutes šilutiškiai įgijo 7 taškų persvarą 2:9, bet vėliau šeimininkai pasivijo „Šilutę“, ir švieslentė jau rodė 18:20.

Antrajame kėlinyje „Zanavyko“ krepšininkai spurtavo 11:2 ir per 4 minutes susikrovė 7 taškų pranašumą 29:22. Tai privertė „Šilutės“ trenerį A.Straupį paprašyti minutės pertraukėlės.

Trečiajame kėlinyje šilutiškiams pavyko perimti iniciatyvą ir persverti rezultatą savo naudai 38:40. Likus žaisti beveik minutei rezultatas buvo lygus – 50:50, tačiau taiklus E.Mološčiako tritaškis leido „Šilutei“ išsiveržti į priekį.

Ketvirtajame kėlinyje „Šilutė“ buvo dar labiau padidinusi persvarą, bet likus žaisti 3 minutėms švieslentė rodė šeimininkų persvarą 1 tašku – 66:65. Vis dėlto Evaldas Šaulys tolimu metimu išvedė „Šilutę“ į priekį. Kiek vėliau taiklų tritaškį realizavo ir naujokas amerikietis Jimmie J Miles.

Mūsiškiai nugalėjo Šakių „Zanavyką“ 68:74. E.Šaulys pelnė 19 taškų, pataikė 4 iš 9 tritaškius, atkovojo 12 kamuolių, gavo 23 naudingumo balus, Jimmie J Miles, E.Mološčiakas ir N.Anglickis pelnė po 12 taškų.