Šalia Degučių bažnyčios įsitaisė Žolinių povas

Per Žolinęs šalia Degučių bažnyčios įsitaisė iš gėlių žiedų, rugių ir kitų žolynų nupintas povas. Paukščio kaklą ir kūną puošia ryškūs hortenzijų žiedai, uodega nuvilnijo į įspūdingą augalų kilimą. Spalvingą gėlių kompoziciją pagamino kaimo moterys.

Degučių kaimo seniūnaitė Vilija Eičienė „Šilutės naujienoms“ pasakojo, kad gėlių kompozicijas prie miestelio bažnyčios bendruomenės moterys kuria jau trečius metus. Idėją per Žolinę kurti gėlių kilimus Vilija parsivežė iš kelionių po Lietuvą. Ankstesniais metais žolynų kompozicijos puošdavo bažnyčios šventorių, šiemet nuspręsta kompoziciją padaryti arčiau kelio, kad galėtų pasigrožėti visi pro šalį važiuojantys.

Apie dešimt degutiškių, bendruomenės „Rytdiena“ narių gaminti povą ruošėsi iš anksto – rinko pievų ir darželių gėles, jas džiovino. Kompozicijoje galima pamatyti ir ryškiaspalvių hortenzijų, ir iš laukų atvežtų rugių, kviečių, kukurūzų, ryškių pievų gėlių, netgi obuolių.

Uodegą išskleidęs Žolinių povas šalia bažnyčios bus visą šią savaitę, o gal ir ilgiau, tol kol augalų žiedai nenuvys. Jeigu važiuosite į Degučius pasigrožėti Žolinių povu, įsižiūrėkite ir į unikalią bažnyčią. Degučių šv. Vincento Ferero bažnyčia yra viena iš dviejų trikampių bažnyčių Lietuvoje.

Vilijos Eičienės nuotraukos (FB: Vilija photography)