Šalies ūkininkų pagerbime apdovanoti ir pažangiausi šilutiškiai

2020-ieji metai buvo neeiliniai – dėl Covid-19 pandemijos šalyje neįvyko daug suplanuotų renginių. Atlaisvinus karantino suvaržymus Prienų rajone esančiame „Harmony Park“, vienoje iš parko erdvių surengtas tradicinis, jau 27-asis konkurso „Metų ūkis 2020“ nugalėtojų apdovanojimas.

Pagerbimo šventėje Prienuose (iš kairės): Šilutės krašto ūkininkų sąjungos pirmininkas K. Andrijauskas, ūkininkai V. ir V Kuzmos, L. ir M. Balčiauskai, Kaimo reikalų skyriaus vedėjas P. Budvytis.

Žemės ūkio ministras Kęstutis Navickas už pažangų ūkininkavimą padėkas įteikė 25-iems šalies ūkininkams, o tarp jų – ir keturioms mūsų rajono šeimoms.

Liepos 15 d. Prienų rajone įsikūrusiame Visuomenės harmonizavimo parke įvyko baigiamoji LŪS konkurso „Metų ūkis 2020“ rezultatų aptarimo ir laimėtojų pagerbimo šventė.

Iškilmingame renginyje be atvykusių šalies ūkininkų dar dalyvavo Žemės ūkio ministras K. Navickas, Europos Parlamento atstovas Juozas Olekas, Seimo narys Viktoras Pranskietis ir kiti.

Renginio metu buvo apdovanoti konkurso nugalėtojai, tarp jų ir Šilutės krašto atstovai, konkurso „Metų ūkis“ laimėtojai: 1 vietos nugalėtojai – mišraus ūkio savininkai Tomas ir Vilma Kazlauskai iš Laučių (Šilutės sen.), 2 vietos nugalėtojai – Vytautas ir Vilma Kuzmos iš Žemaičių Naumiesčio, ir du 3 vietos laimėtojai – Vida ir Algimantas Kliučinskai iš Užlieknių kaimo (Šilutės sen.) bei Linos ir Mindaugo Balčiauskų šeima iš Juškaičių kaimo (Gardamo sen.).

Deja, vasara toks metas, kai ne visi ūkininkai gali palikti savo ūkius, tad į iškilmingą apdovanojimų renginį šiemet vyko tik dvi pagerbtųjų šilutiškių šeimos: V. ir V. Kuzmos bei L. ir M. Balčiauskai, juos taip pat lydėjo Šilutės krašto ūkininkų sąjungos pirmininkas Kęstutis Andrijauskas bei rajono savivaldybės Kaimo reikalų skyriaus vedėjas Povilas Budvytis.

Pagerbtiems ūkininkams įteiktos Žemės ūkio ministro Kęstučio Navicko padėkos bei apdovanojimai. Taip pat šeimoms padėkota už ūkininkavimą, įgyvendinant projektus, diegiant inovacijas.

Trumpai apie nominantus

“Šilutės naujienose“ jau rašėme apie konkurso „Metų ūkis 2020“ nugalėtojus mūsų rajono ūkininkus. Trumpai priminsime apie juos.

1 vietos nugalėtojas – Tomas Kazlauskas iš Laučių, mišraus ūkio savininkas. Jaunasis ūkininkas laiko 500 galvijų, yra įsirengęs specialias grūdų laikymo vietas, kuriose telpa apie 2 500 tonų grūdų.

2 vietos laimėtojas – Vytautas Kuzma iš Žemaičių Naumiesčio. Jis nuo 2000 metų yra sukūręs apie 100 ha augalininkystės ūkį. Turi ir visą reikiamą techniką bei įrangą, kuri po darbų laikoma specialiame angare. Ūkininkas džiaugiasi savo veikla, nuolat dalyvauja įvairiuose mokymuose, seminaruose, vyksta ir į parodas. Pasak jo, negalima tikėtis kiekvienais metais didžiausio pelno, todėl ūkininkauti reikia apdairiai ir neišlaidaujant.

3 vietos prizininkai –  Vida ir Algimantas Kliučinskai iš Užlieknių kaimo. Jie yra sukūrę pienininkystės ūkį, laiko apie 60 melžiamų karvių. Kartu su prieaugliu ir šiek tiek mėsinių galvijų į jų tvartus rudenį bus suvaryta apie 130 galvijų. Algimantas, jau pradėjęs septintą dešimtį metų, prie ūkio darbų iš keturių savo vaikų yra pritraukęs ir vieną sūnų bei dukrą.

Kita trečioji vieta paskirta Linai ir Mindaugui Balčiauskams, kurie savo ūkį sukūrė Juškaičiuose. Ūkyje – trijų veislių mėsiniai galvijai, augina veršelius iš  implantuotų embrionų. Tai speciali veislė „Wagyu“, kurios Lietuvoje niekas daugiau neaugina. Ūkininkai bendradarbiauja su Vokietijos įmone, kuri superka užaugintus galvijus. „Wagyu“ veislės galvijų mėsa ypač vertinama, kepsnio porcija kainuoja 150 – 200 Eur.

Tikslas – skatinti pažangai

Lietuvos ūkininkų sąjunga (LŪS) dabar vienija 41 rajoninį skyrių, tačiau dėl pandemijos ne visi 2020 metais organizavo konkursą. Viso konkurse dalyvavo 213 ūkių. Iš jų buvo išrinkti 78 nugalėtojai iš 25 savivaldybių: 25 pirmosios vietos, 25 – antrosios ir 28 – trečiosios vietos laureatai. Tradicinio konkurso tikslas – skatinti žemdirbius ūkininkauti pažangiau, efektyviau, ekologiškiau ir tvariau.

„Geriausių ūkininkų rinkimai – puiki proga pasidžiaugti aukštų rezultatų siekiančiais kaimo žmonėmis, kuriems ūkininkavimas ne vien profesija, bet ir gyvenimo būdas“, – šventėje teigė ministras K. Navickas. Pasak jo, šie žmonės – vertingiausia žemės ūkio investicija. „Žinau, kad sunku išrinkti darbščiausius, nes tokiais drąsiai galime pavadinti visus žemdirbius. Sveikintina, kad tarp konkurso nugalėtojų daugėja jaunimo. Šalies kaimo ateitis jų rankose“, – LŪS renginyje sakė ministras.