Šaltojo sezono tendencijos interjere

Sparčiai artinantis šaltajam metų laikui, dauguma ieško būdų, kaip patobulinti namus, suteikti jiems daugiau šilumos ir jaukumo. Kai pastarųjų mėnesių įvykiai pasaulyje įžiebė tiek sumaišties ir pokyčių, namų aplinka tapo daugumos darbo erdve, todėl joje norima sukurti mielą aplinką, kuri padės tiek pailsėti, tiek būti produktyviems. Taigi, kokios tendencijos vyrauja šių metų rudenį ir žiemą šiuolaikiniuose namuose?

užuolaidos

Tekstūros
Pastebima, kad šį sezoną populiarėja Boucle tipo tekstūra. Artimiausias palyginimas jai – pliušinis meškiukas. Tai švelni ir minkšta medžiaga, kuri interjerui suteikia taip žiemą trokštamos šilumos ir jaukumo. Šios medžiagos detales galima pritaikyti sofų, fotelių bei kitų minkštų baldų dekorui.

Sparčiai populiarėja ir kita puošni tekstilė, medžiaginiai sienų ornamentai. Miegamojo erdvėje gali puikuotis, tarkime, net kilimėlis su egzotiniais motyvais, širma. Tai tik įrodo, kad namuose daugėja minkštų, švelnių paviršių ir tolstama nuo santūrios medienos.

Vyraujančios interjero detalės
Kaip ir tekstūros, interjero detalės įgauna vis daugiau patogumo. Šiuo sezonu, kai siekiama ypatingo komforto, tai atspindi beveik visi atributai: pagalvėlės, kilimai, tankaus audinio naktinės užuolaidos. Šios detalės siejasi su minkštumu, dideliu jo kiekiu.

Beje, užuolaidos itin svarbios. Tinkamai parinktos, jos interjerą papildo užbaigtumu, šiluma ir yra nuostabus namų atributas. Ieškote tobulo varianto? Būtent čia galite rasti platų užuolaidų pasirinkimą, padėsiantį namus, kuriuose bus gera net už lango siaučiant pūgoms ir kandžiojantis speigui.

„Močiutės prabanga“
Pasak interjero dizainerių, šį rudenį bei žiemą į namus grįžta interjeras, kurį galima vadinti „močiutės prabanga“. Tai – elementai, kuriuos dažnas augdamas matė pas močiutę, tai – nostalgiškasis retro stilius. Gėlėti raštai, retro stiliaus baldai, išpuoselėta senove kvepiančios detalės, užuolaidos. Žinoma, svarbu jų nepadauginti, išlaikyti skoningą ribą. Keleto dailių elementų pakanka norint sukurti šią rafinuota klasika dvelkiančią prabangą.

Spalvų gama

Šį sezoną spalvų paletėje gausu pigmentuotų, šiltų žemės atspalvių. Nors tai ir šaltojo sezono spalvų gama, neretas pasiginčytų, kad šios spalvos puikiai tiks ir kitais metų laikais. Kartais, žiūrint į visumą, gali pasirodyti, kad jos visos itin ryškios, gal net erzinančios, bet parinkus kelias, jos puikiai kartu dera ir „prigyja“ interjere.

Didžiųjų metų švenčių laikotarpiui dizaineriai pataria rinktis raudonus atspalvius: dramatišką arba prigesintos rožės. Derinti reikėtų su Ultramarine žalia. Jas „pagardinti“ galima lengvais aukso spalvos atributais. Taip šventės bus įsimintinos ir stilingos tiek namų gyventojams, tiek per šventes užsukusiems svečiams.

Į namus po truputį grįžta nesenstanti klasika, kuria džiaugėsi ir mūsų seneliai. Krypstama nuo ramaus, minimalistinio skandinaviško stiliaus į apvalias, spalvingas detales ir minkštą jaukumą. Visa tai pasiekiama skoningai derinant skirtingų stilių ir medžiagų detales. Taigi, laukia ypač žavus ir jaukus sezonas – metas atsinaujinti!