Sąmoningumo didinimo mėnuo „BE PATYČIŲ” darželyje „Raudonkepuraitė”

Visus metus mokomės sutarti, taikiai spręsti konfliktines situacijas, nes esame viena darželio „Raudonkepuraitė“ bendruomenė, dirbame kaip viena komanda.

Kovo mėnesį prisidėjome prie ,,Vaikų linija“ skelbiamos iniciatyvos – SĄMONINGUMO DIDINIMO MĖNUO „BE PATYČIŲ“. Įstaigoje vyko draugystę ir sutarimus stiprinančios įvairios veiklos: vaikai mokėsi atpažinti savo ir kitų jausmus, atpažinti ir tinkamai reaguoti į patyčias, ugdė gebėjimą atjausti draugą, ištikus sunkumams kreiptis pagalbos. Visos amžiaus grupės dalyvavo draugystę stiprinančiose aktyviose mankštose, pokalbiuose su socialine pedagoge „Jausmų kraitelė“, mokytojos su vaikais skaitė pasakas, eilėraščius, žaidė spalvomis ir emocijomis, priešmokyklinukai dalyvavo „Zipio“ draugų programos valandėlėse.

Vyresnio amžiaus ugdytiniams socialinė pedagogė su sveikatos specialiste surengė viktoriną  „Atpažink ir veik“. Smagi ir judri baigiamojo mėnesio ,,BE PATYČIŲ“ dalis sukvietė visus į „Draugystės kraitelės“ rytą, bendram draugystės šokiui tradicijų kiemelyje. Įvairia technika pagamintos ir išjaustos vaikų  emocijos nuvilnijo kiemelyje. Grupių aikštelėse skambėjo vaikų dainelės apie draugyste, meilę.

Mūsų lūkesčiai – vaikai mokės vertinti draugą ir draugystę, suvoks, kad visos emocijos yra svarbios ir reikalingos, drąsiai kreipsis pagalbos į mokytoją, keisis vaikų santykiai, ugdysis empatijos jausmas.

Akciją inicijavo pedagogų komanda bei vaikų savivaldos klubas „Tvarkiukas“.