Saugiškės moksleivės pomėgis – deimantinės mozaikos-paveikslai

Deimantinė mozaika – paveikslas palyginti nauja kūrybos rūšis, kilusi Kinijoje ir pakankamai greitai išpopuliarėjusi pasaulyje. Tai puiki alternatyva siuvinėjimui! Paveikslas, išdėliotas dekoratyvinėmis akutėmis, atrodo gražiai, persilieja šviesoje, turi erdvinę 5D išvaizdą. Ir tai nereikalauja specialių gebėjimų ar įrankių – būtinas tik kruopštumas ir noras, tai puiki veikla tiek berniukui, tiek mergaitei, tiek suaugusiajam, kuri ramina. Šis užsiėmimas – tarsi meditacija, kurios metu pamirštami rūpesčiai ir pasineriama į tylų ir spalvotą svajonių pasaulį.

Prieš trejetą metų saugiškė, dabar jau J. Mikšo pagrindinės mokyklos devintokė Guoda Šaulinskaitė, ieškodama įvairesnio laisvalaikio praleidimo būdo, pabandė ir „užkibo“ ant deimantinių mozaikų – paveikslų dėlionių. Šiandien Guodos kolekcijoje jų jau kelios dešimtys. Savo kolekcija ji miela dalinasi, eksponuoja: vasario mėnesį pirmoji paroda vyko Šilutės švietimo pagalbos tarnyboje, antroji šiuo metu eksponuojama Saugų bibliotekoje.

Kovo mėnesį Saugų J. Mikšo mokykla organizavo mokyklos moksleivių talentų šou „Mano talentas, tau Lietuva“, Guoda pelnė nominaciją „Meniškiausias pasirodymas“.

Guoda pasakoja, kad trumpiausiai sudėlioti mozaiką–paveikslą užtrunka maždaug savaitę, tiek kruopštumo ir kantrybės reikalauja vidutinio dydžio 30×40 kūrinėlis. Deimantinės mozaikos nėra pigus malonumas, kainuoja nuo poros iki kelių dešimčių eurų. Mergina renkasi jas pagal dydį, formą, temą, tą, kuri patinka, būtinai įsigyja. Daugelį savo darbų, viena ar kita proga, mielai dovanoja giminaičiams ar pažįstamiems.

Guoda prisipažįsta, kad mano turinti meninių gebėjimų ir ateityje norėtų rinktis su menais susijusias studijas. Sudėliojusi šimtus spindinčių deimančiukų pagal atitinkamas spalvas ir sukūrusi nuostabiai žvilgančius įvairių temų paveikslus, ji ketina toliau tęsti šį hobį, o laisvu laiku dar intensyviau imtis tapymo. Tikėtina, kad po metų ar kitų, mergina tikrai dovanos savo tapybos darbų parodą.