Saugiškės pačios gamino Advento vainikus

Nestinga pasakojimų, kaip atsirado Advento vainiko tradicija ir kodėl ji per pusantro šimto metų išplito po visą pasaulį. Advento vainikas – tai senovės pagonių ritualo, kuris buvo švenčiamas gruodžio mėnesį, tęsinys. Visada žaliuojančios eglės ar pušies šakos, kuriomis vainikas puošiamas, išreiškia viltį ir nesibaigiantį amžiną gyvenimą.

Artėjant reikšmingiausioms metų šventėms, Saugų bibliotekoje, po savaitės darbų, susirinko būrelis moterų ramiai, nuoširdžiai bendrystei.

Saugų moterų ansamblis „Vakarė“ su vadove Danguole Žilioniene užbūrė dainomis, o bendruomenės „Saugų artuma“ pirmininkė Eglė Paulauskienė kvietė prisiliesti prie adventinio sakralumo, nusipinant adventinius vainikėlius, paklausyti apie papročius, tikėjimus ir Advento vainiko simboliką.

Pasak kūrybinių dirbtuvių organizatorės Eglės, Advento vainiką pasigaminti nesudėtinga, tereikia žinoti 3 pagrindinius jo gamybos etapus ir pasitelkti kantrybę. Su plačiomis šypsenomis iš bibliotekos išėjo moterys, nešdamos savo darbo Advento vainikus, papuoštus kankorėžiais, džiovintais vaisiais, cinamono lazdelėmis. Namuose į juos dar įstatys žvakes.

Pripažinkime – nors parduotuvėse galima rasti gausybę jau dekoruotų vainikų, tačiau pačių pagamintas vainikas skleidžia ypatingą kalėdinę nuotaiką.