Saugiškiai gyvena sveikai ir žiemą neserga visai

saugu vaikai sveikata1Sergamumas gripu ir ūmiomis viršutinių kvėpavimo takų infekcijomis (ŪVKTI) sparčiai auga visoje Lietuvoje – epidemijos lygis pasiektas 22-ose šalies savivaldybėse iš 60-ies. Daugėja ir gripo komplikacijų – kelios dešimtys žmonių dėl gripo komplikacijų gydomi ligoninėse, šią savaitę užfiksuoti ir keturi mirties atvejai.

Klaipėdos visuomenės sveikatos centro Šilutės skyriaus duomenimis, mūsų rajone šią savaitę gripas nepasieks epidemijos lygio (jis skelbiamas, kai fiksuojama daugiau nei 100 susirgimo atvejų 10-iai tūkstančių gyventojų). Tačiau šią savaitę dėl gripo į Šilutės ligoninę paguldyti du vaikai.

Norint nesirgti gripu, svarbu žinoti, kaip susergama ir kodėl, nes žinant susirgimo priežastis ir stengiantis laikytis visų rekomendacijų galima išvengti gripo.

Šilutės rajono savivaldybės visuomenės sveikatos biuro specialistai kartu su Saugų Jurgio Mikšo pagrindinės mokyklos biologijos mokytoja Lilijana Peter 5-6 klasių mokiniams organizavo renginį „Gyvenu sveikai – žiemą nesergu visai“, norėdami priminti mokiniams apie sveikatos stiprinimo galimybes.saugu vaikai sveikata

Mokiniai, pasiskirstę į komandas, pavadintas daržovių ir vaisių pavadinimais, atsakinėjo į klausimus apie sveikatos stiprinimo būdus. Jie žinojo, jog norint būti sveikam būtina dažnai plauti rankas, neiti prie sergančių žmonių, sveikai maitintis, gerti daug skysčių, į maistą dėti mažiau druskos, vartoti žuvies taukus, nepamiršti sportuoti, neiti į lauką be striukės ir pan. Mokiniai turėjo patvirtinti arba paneigti tokius teiginius kaip: „Dažnas rankų plovimas gali apsaugoti nuo viršutinių kvėpavimo takų infekcinių susirgimų“, „Rūkantis žmogus rūkydamas kenkia šalia esančių žmonių sveikatai“, „Vitaminas A gerina regėjimą“, „Riebalai yra svarbiausia organizmo statybinė medžiaga“.

Vėliau jie dėliojo dėliones, ant kurių dalių buvo surašyti sveikatos stiprinimo patarimai – teisingi ir klaidingi, išgirdo įvairių patarimų.

Geriausias žinias pademonstravo „Riešutų“ komanda, nors ir kitų komandų žinios buvo geros – mokiniai žino, kaip stiprinti sveikatą. Visi renginio dalyviai apdovanoti Šilutės r. visuomenės sveikatos biuro atminimo dovanėlėmis.