Saugiškiai gyvenimui ruošiasi nuo mažens

saugos neformalus_ugdymas_1Neformalusis vaikų švietimas yra sudedamoji Lietuvos švietimo sistemos dalis, kurios tikslas – sudaryti sąlygas kiekvienam mokiniui atskleisti interesus, saviraiškos poreikius, plėtoti gabumus ir gebėjimus, plėsti akiratį, ugdyti tautinį tapatumą.

Neformaliojo švietimo saugiškių vaikų grupės „Ruošiuosi gyvenimui“ veikla apima gana platų spektrą. Mokytojas Juozas Vilkanauskas mano, kad kiekvienas žmogus nuo jaunystės turi siekti užsibrėžtų tikslų, laikytis dienotvarkės, stengtis gyventi fiziškai aktyvų gyvenimą, netinginiauti, bet ir nepervargti, todėl propaguoja turizmą dviračiais.
Visą žemos periodą užsiėmimuose, kurie vyko Saugų bibliotekos bei Jurgio Mikšo pagrindinės mokyklos lietuvių ar istorijos kabinetuose, laisvasis mokytojas Juozas vaikams aiškino, kaip pasiruošti dviračių kelionei. Mokė naudotis topografiniais žemėlapiais, kad keliautojas greitai surastų reikiamus objektus, gebėtų apskaičiuoti atstumus, nesutriktų pasiklydęs miške. Kelionėse pasitaiko dviračio gedimai, todėl kiekvienas dviratininkas turi žinoti, kaip kuo greičiau pataisyti dviratį. Kalbėjo ir apie saugų eismą kelyje bei tinkamiausią aprangą.

 Atšilus orams saugiškių grupė „Ruošiuosi gyvenimui“ su mokytoju J.Vilkanausku jau spėjo dviračiais aplankyti Jurgio Mikšo tėviškę, pabuvoti prie legendinio senovės prūsų dievo Patrimpo šventyklos ąžuolo kelmo Norkaičiuose, nuvykti prie Eidaičių piliakalnio ir buvusio vandens malūno. Jaunieji keliauninkai taip pat aplankė žydų holokausto aukų ir partizanų kapus Inkakliuose, pagerbė jų atminimą, o trumpai stabtelėję prie šv. Mergelės Marijos lurdo Inkakliuose sukalbėjo maldelę. Poilsiavietėje prie ežerėlio Berciškės kaime (Saugų sen.), surengė ekstremalias dviratininkų varžybas.

Iki mokslo metų pabaigos grupės „Ruošiuosi gyvenimui“ mokytojas J.Vilkanauskas planuoja kartu su vaikais nuvažiuoti į Skomantų piliakalnį (Klaipėdos r.), iki pakabinamojo Lankupių tilto per Miniją bei karaliaus Vilhelmo kanalo, o jei orai bus palankūs, dviračiais pervažiuos visą Rusnės salą.

Turėdamas istoriko išsilavinimą, ilgametę pedagoginio darbo praktiką, sukauptų žinių ir gebėjimą bendrauti su įvairaus amžiaus jaunimu, mokytojas Juozas puikiai tenkina mokinių pažinimo, ugdymosi ir saviraiškos poreikius, padeda jiems tapti aktyviais visuomenės nariais, skiepija dvasines, intelektines, fizines asmens galias. Smagu matyti, kaip dirba atsidavęs ir savo misija tikintis profesionalas.