Saugiškiai prisiminė svariausius darbus, pagerbė aktyviausius žmones

saugu padeka ozelyte laurinaviciusYra laikas dirbti, yra laikas darbais pasidžiaugti, įvertinti ir pagerbti tuos, kurių dėka gyvenimo aruodas per metus prasmingais darbais papilnėja.

Lietuvos valstybės atkūrimo dienos išvakarėse Saugų seniūnija kartu su Saugų biblioteka ir bendruomenės aktyvu saugiškius pakvietė į Padėkos vakarą. Šis tradicinis sveikinimų ir apdovanojimų vakaras – tai nuoširdi padėka aktyviausiems bendruomenės nariams už paramą, iniciatyvas, savanorišką veiklą, geranoriškumą bei idėjų palaikymą.

Džiaugėsi švente ir žmonėmis

Šventė prasidėjo vieningai sugiedojus tautinę giesmę. Vakaro vedėjas mokytojas Vytautas Laurinavičius pastebėjo, kad vasaris nors ir baisiausias, pūgomis ir šalčiu mus išbandantis žiemos mėnuo, bet visada su nekantrumu laukiame jo vidurio – Vasario 16-osios, Valstybės gimtadienio. Ši data užima ypatingą vietą lietuvių tautos ir Lietuvos valstybės istorijoje. Vedėjas priminė Lietuvos Nepriklausomybės aktą pasirašiusius signatarus ir aktą, visam pasauliui deklaravusį lietuvių tautos nepriklausomybės, Lietuvos valstybės atkūrimo siekį.

Taip pat V.Laurinavičius padėkojo visiems, nepatingėjusiems ateiti į renginį, palinkėjo šventinės nuotaikos.

Šventėje dalyvavęs rajono savivaldybės meras Virgilijus Pozingis pasveikino Vasario 16-osios proga, linkėdamas šventinio džiaugsmo ir tikėjimo ateitimi, pasidžiaugė darbščia saugiškių bendruomene. Kartu meras linkėjo veiklos tęstinumo pradėtiems darbams užbaigti ir smagiai kartu pavakaroti.saugu padeka dainuoja vakare

Savivaldybės administracijos direktoriaus pavaduotojas Raimundas Ambrozaitis sakė, kad jam smagu sveikinti saugiškius, valstybinės šventės išvakarėse susirinkusius pasidžiaugti atliktais darbais. Linkėdamas semtis patirties ir kantrybės iš praeities, ragino savo darbais kurti istoriją, džiaugtis, kad turime savo kalbą, savo teritoriją, kad esame laisvos šalies piliečiai.

Kunigas Mindaugas Žilinskis priminė ne tik tautos didžiavyrius – Nepriklausomybės akto signatarus, bet ir M.Mažvydą, K.Donelaitį, davusius pradžią mūsų gimtajai kalbai. „Esame palaiminti, kad esame iš čia ir gyvename čia, šiame savitame šišioniškių krašte, išauginusiame tiek daug iškilių asmenybių, krašte, kuriame buvo rašomos ir spausdinamos pirmosios lietuviškos knygos, krašte, kuriame vystėsi lietuvybės ištakos“, – akcentavo dvasininkas.

Saugų seniūnė Anastazija Oželytė džiaugėsi šiltu ir jaukiu vakaru, žmonėmis, kurie ėmėsi iniciatyvos, kad šis vakaras tikrai taptų ypatingas. „Juk mes patys ir esame ta Lietuva. Todėl tegul Vasario 16-oji įkvepia kiekvieną kurti gerovę gerais, prasmingais darbais“, – linkėjo seniūnė.

Koks Padėkos vakaras be padėkų. Pasak seniūnės, už nuveiktus darbus per praėjusius metus aktyviausiems bendruomenės nariams tikrai yra už ką dėkoti. Padėkos įteiktos tiems, kurie aktyviai dalyvavo seniūnijos visuomeninėje veikloje: Arūnui Rabačiauskui, Reginai Juškienei, Danguolei Žilionienei, Laimai Vaičiukienei, Onai Birutei Dambrauskienei, Daliai Genčiuvienei, Donatui Jauniui ir Sauliui Vytuviui.

Svariausias darbas – A.Judeikienės knyga

saugu padeka judeikiene dekoja pagalbininkamsBene pats svariausias praėjusių metų darbas – buvusios lietuvių kalbos mokytojos, gyvenančios Saugose, Adelės Judeikienės išleista nauja knyga „Taip šneka lietuvininkai“, kurią vakaro dalyviams pristatė autorė.

A.Judeikienė papasakojo apie lietuvininkų tarmės ypatumus ir grožį. Prasmingai nuskambėjo knygos autorės žodžiai: „Kai Dievas tvėrė Lietuvą, jis jos nedalino į Mažąją ir Didžiąją Lietuvas… Brangūs abu kraštai, saugokime ir puoselėkime tai, kas juose gera ir malonu“. Ji dėkojo pagalbininkams Donatui Jauniui, Ritai Pečiulienei, Hansui ir Gerdai Petraičiams, Helgai Lomsargienei ir kitiems, dovanojo po knygą.

Knygos autorę sveikino rajono meras V.Pozingis, seniūnė A.Oželytė, J.Mikšo pagrindinės mokyklos direktoriaus pavaduotoja J.Lidžiuvienė, Saugų bibliotekos bibliotekininkė R.Juškienė, buvę kolegos ir mokiniai.

D.Jaunius paragino Vasario 16-osios proga iškelti vėliavas, pabrėždamas, kad tai – ne tik mūsų pareiga, bet ir patriotizmo bei pilietiškumo ženklas. Donatas, praėjusiais metais kartu su saugiškiu šauliu Juliumi Medingiu apvažiavę gyvenvietę, rado iškeltų ne daugiau kaip dešimt vėliavų.

Vakaro muzikinę pynę pynė Saugų moterų vokalinis ansamblis „Vakarė“, vadovė D.Žilionienė, Vilkyčių šokių kolektyvas „Veiviržas“, vadovė D.Genčiuvienė, svečiai iš Šilutės, dainuojamosios poezijos atlikėjai L.Kašėtienė, Ž.Adomaitienė ir A.Nausėda, kurių koncertą bendruomenei dovanojo Tarybos narys saugiškis S.Vytuvis.

Po oficialiosios dalies visi pakviesti prie Padėkos vakaro šventinio stalo,  pasišnekučiuoti, dar pavakaroti, smagiai, „Birutės kapelai“ iš Klaipėdos grojant, pašokti, tautinės muzikos paklausyti.

Silutes naujienu LOGO copy