Saugiškiai skatino ieškoti savo vietos

IMG 4499„Rask pasauly savo vietą“ – tokiais dainos žodžiais Saugų J. Mikšo pagrindinėje mokykloje prasidėjo gabių mokinių konferencija. Konferencijoje dalyvavo pradinių ir vyresniųjų klasių moksleiviai, ją organizavo Pagrindinio ugdymo mokytojų metodinė grupė (pirmininkė Raimonda Gečienė).

Dažnas mokinys turi vieną ar kelias sritis, kuriomis domisi ir gali daug apie jas papasakoti. Apie tokias dominančias sritis ir parengė pranešimus vyresniųjų klasių moksleiviai.

Dešimtokės Gintarė ir Viktorija (mokyt. Lilijana Peter) pasakojo apie organizmų prisitaikymą prie aplinkos. Kokie vabzdžiai gali numesti savo kūno dalis, kaip atrodo negyvu apsimetantis oposumas ir kiti gyvūnų gebėjimai sudomino daugelį. Jų bendraklasiai Vygantas ir Edmas (mokyt. Gedeminas Pečiulis) paaiškino, kodėl ir kada kyla daugiausia kelių eismo įvykių. Šeštokas Domas (mokyt. Vida Rudzienė) pristatė pranešimą apie senovės tūrio matavimo vienetus, paaiškino kas tas siekas ir kas pūdas. Jo klasės draugas Grantas (mokyt. Rūta Pociuvienė) atliko specialų tyrimą: skaičiavo skirtingose Saugų vietose pravažiuojančius automobilius, nustatė aplinkos taršos lygį.

Paaiškėjo, kad 8 valandą ryto tarša šalia mokyklos viršija leistiną normą net 4 kartus.

Mokykla jau antrus metus dalyvauja Erasmus+ projekte. Apie projekto metu atliktas veiklas pranešimą parengė devintokės Greta ir Kamilė (mokyt. Rita Šleinytė). Penktokai Deimantė ir Dominykas (mokyt. Dovilė Montvydienė) papasakojo apie vaikų auklėjimą nuo senovės Kinijos iki dabartinių dienų. Pasirodo, kad rykštę senovės Kinijoje mokiniai mokytojams atnešdavo dovanų. Šeštokas Daivaras (mokyt. Diana Paulauskienė) išnagrinėjo visų mokinių ir darbuotojų pavardes, suskirstė jas pagal kilmę ir dažnumą. Aštuntokas Žygimantas (mokyt. Raimonda Gečienė) visus įkvėpė papasakojęs, kaip savarankiškai išmoko groti. Konferenciją užbaigė aštuntokės Monika ir Jolita (mokyt. Loreta McIvor) pranešimu „O ką padarei tu?“ ir pakvietė visus dar kartą pažvelgti į patyčių temą.

Pradinukai, padedami mokytojų ir tėvų taip pat parengė pristatymus.

Pirmokė Austėja (mokyt. Rita Pečiulienė) pasakojo apie seniūniją vagojančias upes, o antrokė Saulė (mokyt. Julija Jauniuvienė) priminė, ką reikia daryti, jei nori būti sveikas ir stiprus. Trečiokai Andrius ir Aleksandras pristatė „Dėlionės“ mokymosi metodą ir papasakojo, kaip jie „privertė“ savo mokytoją išmokti viską apie karo lėktuvus. Ketvirtokės Aistė, Dainora ir Ema ne tik pristatė pranešimą apie gamtos taršą, bet ir sudainavo dainą.

Dalyvavimas konferencijoje mokiniams buvo ne diena be pamokų. Jie ugdė mokėjimo mokytis kompetencijas ruošdami pranešimus, jų klausydami bei aptarinėdami patikusias temas. Svarbiausias konferencijos tikslas – suteikti mokiniams galimybę atskleisti savo gabumus – buvo pasiektas.