Saugiškiai stovyklavo „Po malūno sparnais“

po maluno_sparnais_stovykla1Greitai pralėkė vaikų vasaros stovyklos „Po malūno sparnais 2019“ savaitė, kurioje 15 berniukų ir mergaičių kasdien naudingai leido laiką. Vaikus sudominti stengėsi stovyklos vadovė Julija Jauniuvienė ir pedagogės Birutė Kaminskienė, Rita Pečiulienė, Kristina Stonytė- Bidvienė, Lina Beržinienė ir Dalia Kubilienė.
Vileikių pasienio užkardos pareigūnai papasakojo apie sienos apsaugą, pademonstravo ginklus.

Užkardoje dirba apie 40 pasieniečių, jie saugo 27 kilometrų pasienio ruožą. Valstybės siena su Rusija eina upe, per Nemuną dažnai plukdoma cigarečių kontrabanda. Čia stovi 9 aukšti bokštai, iš kurių dieną ir naktį stebimas pasienio ruožas, o informacija patenka į stebėjimų centrą užkardoje. Kinologai pademonstravo, ką jau moka pusantrų metų belgų aviganis Nemo, kaip 4 metų šuo suranda daiktus, sulaiko pažeidėją.

Nuvykome į „Šilutės beglobių“ namus, kur daugiausia glaudžiasi kačiukų, o jais rūpinasi prieglaudą įkūrusi Rimutė Vismantienė. Prisiminę taisykles leidomės Drevernos link, kur apžvalgos bokšto aukštį įveikė ne visi, bet gamtos grožis iš aukštai atpirko neigiamas emocijas. „Pasimatavome“ ir kapitono vietą prie šturvalo. Ventėje nuo molo žvelgėme į horizontą, kur matyti Nidos kopos, drąsiausieji užlipo į švyturį. Menų dieną vaikai, jungdami įvairias tapybos technikas, sukūrė originalius darbus, kurių paroda džiaugėsi visi. Rusnėje, K. Banio sodyboje mus pasitiko Violeta Benetienė, kuri pristatė žvejų įrankius, pamokė senovinių žaidimų.

Stovyklos uždarymas vyko prie Saugų ežeriuko, kur žaidėme, kepėme dešreles. Visą stovyklos laiką mokiniai rašė savo atsiliepimus apie veiklas, rinko labiausiai patikusį draugo poelgį, fiksavo pastebėjimus. Stovyklos vadovė apdovanojo išradingiausius, o mokiniai dėkojo vadovėms.