Saugiškiai valdžios nekeikė – su ja diskutavo

saugos valdzia degutieneSavivaldybės vadovų su praėjusių metų veiklos ataskaita sulaukę Saugų seniūnijos gyventojai buvo taikūs ir suktų klausimų nekėlė.

Saugiškiai diskutavo apie vaikų girtavimą ir auklėjimą, „kelių erelius“ bei menką policijos finansavimą, kaip ir visur – apie prastą kelių būklę, o atvykę svečiai dalijosi pamąstymais dar ir apie… krašto įvaizdį respublikinėse televizijose.

Seniūnė džiaugiasi saviškių darbu

Saugų seniūnė Anastazija Oželytė, apžvelgdama pokyčius seniūnijoje, gyrė visus seniūnijos specialistus, kuriems tenka didžiulis darbo krūvis, ir dėkojo jiems. Seniūnė pasidžiaugė gražiu bendradarbiavimu su abiem seniūnijos mokyklomis – Saugų ir Vilkyčių, biblioteka, Kintų Vydūno kultūros centro pagalba, suaktyvėjusiu abiejų vietos bendruomenių darbu, sportininkų ir kultūros darbuotojų veikla. Dar ir tuo, kad netrukus pagal LESTO projektą visa gyvenvientė bus ir apšviesta.

Visada pagalbos seniūnė sulaukia iš Šilutės urėdijos Saugų medienos ruošos, prekybos ir techninio padalinio vadovo Sauliaus Vytuvio, kuris, anot A.Oželytės, dabar beliko vienintelis seniūnijos renginių rėmėjas.

Seniūnė labai džiaugėsi raštvedės Violetos Astrauskienės veikla. Raštvedė, anot seniūnės, yra ne tik seniūnijos, bet ir viso rajono pažiba, o seniūnijoje atlieka ne tik savo darbą, bet ir sprendžia didelę dalį kultūrinio darbo klausimų.

Pasak A.Oželytės, pernai šiek tiek sutvarkyti keliai į Vilkomedžio, Sakūtėlių ir Lapalių kaimus, jau žymiai platesnis ir saugesnis kelias į Vilkyčius. Bet ji pastebėjo, kad kaimų kelius gadina patys ūkininkai.

Meras linkėjo išspręsti priešpriešą

Meras Virgilijus Pozingis saugiškių džiuginti neskubėjo. Pirmiausia, jis papasakojo Vilniuje išgirdęs, esą potvynio šiemet pamaryje nebuvo, tad ir papildomų lėšų kelių remontui pamariškiams nereikės. Sakė tuomet pakvietęs ministerijos atstovus atvažiuoti pasižiūrėti, kiek kelių dar ir dabar yra po vandeniu.

V.Pozingis sakė nesuprantantis, kokiu tikslu seniūnijų žmonės steigia po kelias bendruomenes viename kaime. Štai Saugose veikia dvi, Vilkyčiuose – dar viena, o Rusnėje – net trys bendruomenės. „Visos teikia savo projektus, o paskui neįmanoma sutarti, kurį vykdyti“, – sakė jis, pabrėždamas, kad taip dabar yra Saugose.

Anot mero, bendruomenės turėtų suprasti, kad vienas geras projektas yra vertingiau nei keli mažučiai, tad Vilkyčiams ir Saugoms jis palinkėjo išspręsti susidariusią priešpriešą.

Saugose ir Vilkyčiuose, mero pastebėjimu, pastaruoju metu sukurta tiek darbo vietų, kiek nėra jokioje kitoje rajono seniūnijoje. Todėl vietos gyventojų jau nebeužtenka, darbo jėgos darbdaviai atsiveža iš Šilutės ir uostamiesčio.

Jau rengiamas projektas ir netrukus tvarkinga automobilių stovėjimo vieta atsiras prie Saugų J.Mikšo pagrindinės mokyklos, kur tokios labai reikia.

Saugų šventei – 300 litų daugiausaugos valdzia liutkus

Abiem šios seniūnijos mokykloms kasmet trūksta mokinio krepšelio lėšų, nes abiejose kasmet mažėja vaikų – apie tai informavo mero pavaduotoja Stasė Skutulienė.

Saugų kaimo šventei šiemet teks 300 litų didesnis negu pernai finansavimas – 3700 litų. Visuose renginiuose dalyvaujančiam moterų vokaliniam ansambliui „Vakarė“ pernai buvo skirta 9000 litų, šiemet – 500 litų mažiau, o Vilkyčių šokių kolektyvui „Veiviržas“ atvirkščiai – finansavimas padidintas nuo 7000 iki 7500 litų.

Kitas mero pavaduotojas – Vaidas Pavilonis pirmiausia komentavo televizijos laidas ir apgailestavo, kad rajonas turi vieną žurnalistą, kuris pamario kraštą respublikinėse televizijose nušviečia tik kaip potvynių, žudančių ir skęstančių žmonių kraštą.
Dar V.Pavilonis pasvarstė, kad netrukus jau visos Vietos veiklos grupės baigs įgyvendinti projektus ir turės gražius bendruomenių namus. Kita medalio pusė, kad greit Lietuvos kaimuose nebeliks žmonių, kurie tuose namuose lankytųsi.

V.Pavilonio nuomone, ruošiant bendruomenės namų įrengimo projektus vertėtų pažvelgti „iš verslo ir išsilaikymo taško“: tokiuose namuose galėtų atsirasti sūrinukės ar plytinukės, galėtų klestėti molio ar kitokių dirbinių gamyba.

Laukia nuotekų trasų statyba

„Šilutės vandenų“ vadovas Alfredas Markvaldas informavo, kad jau netrukus ir Saugose bus rekonstruojami valymo įrengimai ir nutiesta apie 4 kilometrai naujų nuotekų trasų. Bet gyventojams šios statybos nekris it perkūnas iš giedro dangaus, įmonė iš anksto surengs susirinkimus ir informuos apie būsimus nepatogumus. O nepatogumų išvengti, anot A.Markvaldo, nepavyks.

Vandentiekininkų vadovas pastebėjo, kad saugiškiai – žmonės sąžiningi, vandens pavagia nedaug, o įvykus gedimui iš karto įspėja vandens tiekėjus. Vilkyčiuose padėtis kitokia, čia vandens nuostoliai 10-čia procentų didesni.

S.Vytuvis domėjosi, kaip statybų metu ir po jų bus su gatvių danga, ar gatves išrausę statybininkai nepaliks saugiškių klampoti po duobes ir baigę projektą? A.Markvaldas patikino, kad gatvių danga bus atstatyta kaip buvusi.

Vilkyčiuose – „kelių ereliai“

Policijos viršininkas Stasys Mickevičius kalbėjo bendrais, kiekvienoje seniūnijoje užduodamais klausimais, bet sakė, kad į arčiau Klaipėdos esančias vietoves ilgapirščiai atvyksta ir iš uostamiesčio. Meras V.Pozingis į tai pajuokavo, jog vagys važiuoja tik pas turtingesnius.

Specifinė Saugų problema – iš globos namų bėgantys vaikai, kitose seniūnijose tokios nėra.

Į diskusiją su komisaru įsijungė Vilkyčių seniūnaitis Vincas Liutkus. V.Liutkus taip pat guodėsi, kad Vilkyčiuose pilna „kelių erelių“ – vairuotojų, įžūliai pažeidinėjančių kelių eismo taisykles. Tokie, anot seniūnaičio, drįsta net vidury kelio sustoti pasikalbėti su mergina, neleidžia pravažiuoti kitiems automobiliams.

S.Mickevičius neneigė, kad skundų dėl chuliganiško vairavimo gaunama išties daug ir iš visų rajono kampelių. Jis siūlė vietiniams nufotografuoti tokius „erelius“ ir atsiųsti fotografijas ar bent pranešti policijai automobilių numerius ir pažadėjo, kad bus reaguojama. O V.Pavilonis pasiūlė vietiniams kaime vadinti juos ne „ereliais“, bet „gaideliais“, esą efektas būsiąs iš karto.

Mokytojams reikia bendruomenės pagalbos

J.Mikšo pagrindinės mokyklos direktorė Kristina Degutienė prašė susirinkusios bendruomenės pagalbos auklėjant jaunąją kartą.

Anot direktorės, keli susibūrę paaugliai sugeba per pusvalandį iš parduotuvės nugvelbti 9 „bambalius“ stipriausio alaus ir visą savaitgalį „baliavoja“. Kokie jie pirmadienį ateina į pamokas, žino tik vieni mokytojai. Šis kreipimasis irgi sukėlė susirinkusiųjų diskusiją apie šiandienos jaunimą.

Lankupiuose gyvenanti Danguolė Jachimčiuk piktinosi „visą dieną nesibaigiančiu vėjo jėgainių šešėliavimu“ ir tikino, kad jas statant tik už 350 metrų nuo jos sodybos, niekas neatsiklausė.

Bet meras V.Pozingis čia pat patikslino, kad Lankupiuose vėjo jėgainės dar neveikia, tad kaip jos gali šešėliuoti?.. Moteris patikino, kad pamatai jau stovi, reiškia, ir jėgainės kada nors atsiras…

„Mes dažnai nieko nenorime daryti, bet norime gerai gyventi“, – taip naujovių bijančių žmonių filosofiją apibūdinęs meras V.Pozingis ir baigė diskusijas.

Silutes naujienu LOGO