Saugiškis T.Kontrimas – pirmasis Šilutės rajone, gavęs tris šimtukus

simtukininkas kontrimas butkeviciusIš 12 mokinių Šilutės rajone, surinkusių šimtą balų mokyklos brandos egzaminuose, trys „šimtukai“ – Saugose gyvenančio ir Šilutės Vydūno gimnazijoje mokslo žinių siekusio Tomo Kontrimo sąskaitoje.

Vaikinas „Šilutės naujienoms“ atskleidė, ko labiausiai reikia norint mokytis labai gerai, papasakojo, kaip ruošėsi egzaminams, ir prižadėjo parodyti, kokį sklandytuvą per vasarą, kol ilsėsis ir lauks studijų pradžios, sukonstruos.

Ministras pirmininkas neturėjo laiko paspausti ranką

100 procentų Tomas gavo iš matematikos, fizikos ir informatikos egzaminų.

Penktadienį vaikinas vyko į Nacionalinio muziejaus Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės valdovų rūmų Didžiąją menę išklausyti ministro pirmininko Algirdo Butkevičiaus sveikinimų geriausiems Lietuvos abiturientams. Ši šventė buvo skirta tiems dvyliktokams, kurie gavo 3 ir daugiau šimtukų. Šiais metais Lietuvoje tokių mokinių buvo 91 iš 42 Lietuvos mokyklų.

„Nuoširdžiai linkiu jums atrasti savo pašaukimą, lai kelyje jus lydi geranoriški, jau save atradę, todėl visaverčiai ir laimingi žmonės. Būkite kupini troškimų ir ambicingų užmojų. Tvirtai tikiu Jūsų sėkme, jūsų būsimais iškiliais darbais. Greit prabėgs tie keleri metai ir baigsite studijas, o tuomet kviečiu jus visus į klestinčios Lietuvos valstybės tvėrimą“, – sveikindamas abiturientus sakė premjeras.

Iš šventinės ceremonijos grįžęs Tomas apgailestavo, kad ministras pirmininkas A.Butkevičius neturėjo laiko net rankos paspausti abiturientams, gavusiems tik 3 šimtukus. Jis tik apdovanojo garbės raštais tuos, kurie gavo 4 ir 5 šimtukus.

Tomas, kaip ir visi kiti į Valdovų rūmus pakviesti geriausi šalies abiturientai, gavo dovanų Lietuvos Respublikos Vyriausybės tušinuką…

Patarimai būsimiesiems šimtukininkams

Išlaikęs valstybinius egzaminus, Tomas sakė jautęsis gerai, bet netvirtai – mat dėl šimtukų tikrai abejojo. Iškart po egzaminų vaikinui atrodė, kad jaudulys ir nedidelės laiko atsargos galėjo padaryti savo įtaką. Po tiksliųjų mokslų egzaminų buvo galima patiems susiskaičiuoti surinktus taškus pagal juodraštį, ir dvyliktokas sakė pastebėjęs, kad egzamine buvo padaręs kelias klaidas. Tačiau sulaukus aukščiausių brandos egzaminų rezultatų, rodės, iš laimės dainavo širdis.

Tomas prisipažino, kad ruošiantis egzaminams laisvo laiko būdavo nedaug. Tačiau jis pasidžiaugia, kad turi gerus draugus ir šie išsitempdavo jį tai filmą pažiūrėti, tai stalo žaidimų pažaisti, todėl persimokyti Tomui neteko. Kadangi dalykai, už kuriuos jis gavo aukščiausius balus, vydūniečiui patiko visą laiką, todėl prieš egzaminus jautėsi jiems pakankamai pasiruošęs: visus mokslo metus nuosekliai mokėsi, domėjosi papildomai, žinias pasikartodavo ruošdamasis kasmet vykstančioms tų dalykų olimpiadoms.

„Svarbu turėti ir skaityti medžiagą iš gerų knygų, turėtį gerą mokytoją, kuris visada padeda, paaiškina ir paskatina, kai to labiausiai reikia“, – būsimiesiems „šimtukininkams“ pataria Tomas.

O tie geri mokytojai, paruošę Tomą egzaminams – tai informatikos mokytojai Tatjana Balvočienė ir Jonas Jaunikaitis, fizikos mokytojas Edmundas Regelskis ir matematikos mokytoja Olga Dapševičienė.

Egzaminai apsispręsti nepadėjo

Šilutės rajono savivaldybėje surengtoje geriausių rajono abiturientų pagerbimo ceremonijoje Tomas prisipažino, kad visus mokslo metus negalėjo apsispręsti, kas labiau patinka – fizika ar matematika. „Sulaukiau egzaminų sesijos ir nusprendžiau, kad pasirinkimą lems egzaminų rezultatai. Kurio dalyko geresnį įvertinimą gausiu, tą ir studijuosiu. Bet ir matematika, ir fizika buvo įvertintos vienodai – po 100 balų. Vėl turiu sukti galvą“, – atviravo Tomas ir jo sunki dilema buvo palydėta juoku ir plojimais.

Vis dėlto vaikinas ketina Vilniaus universitete studijuoti taikomąją fiziką, nes jam nuo mažens patiko konstruoti ir gaminti įvairius daiktus. Būsimo darbo kryptį vaikinas pasirinks studijų metu. Dabar žino tik tiek, kad savo ateities nenori sieti su darbu laboratorijoje. Jam norisi priimti gyvenimo iššūkius ir smagesnio darbo.

Laisvalaikiu T.Kontrimas mėgsta programuoti kompiuteriu, neslėpdamas, kad iš to šiek tiek ir užsidirba. Vaikinas turi ir neįprastą pomėgį – gaminti radijo bangomis valdomus lėktuvėlius ir juos skraidinti. „Esu pagaminęs keletą lėktuvėlių iš putos (deprono). Bandžiau pritaisęs kamerą nufilmuoti savo miestelį iš oro. Šiuo metu iš balzos medžio gaminu sklandytuvą, kurio sparnų mojis – 2 metrai“, – pasakojo Tomas ir prižadėjo, kad, kai lėktuvas bus pagamintas, parodys jį ir „Šilutės naujienų“ skaitytojams.