Saugos ir vėl kvepėjo pyragais

Nostalgiškai atsisveikinus su vasaros džiaugsmais supranti, kad nuo rugsėjo pradėsi džiaugtis tokiais malonumais, kaip virpanti ore voratinklio gija, sode bumbsintys obuoliai, netikėtas saulės blyksnis, rudkepuris baravykas miške ar tiesiog... artimo buvimas šalia.

Juk viskas taip trapu ir laikina. Tad godžiai gerkime tuos rudens vaizdus, garsus, kvapus, džiaukimės gamtos branda ir pilnais aruodais. Ateis kitas ruduo ir neabejotinai bus viskas taip pat, bet ir kiek kitaip.

Saugos rudenį pakvimpa ypatingu kvapu – obuolių ir vanilės. Rudens darbų pabaigtuves Saugose skelbia ne tik pilnėjantys naujojo derliaus aruodai, bet ir „Obuolių pyragų šventė“.

Kuo ši šventė ypatinga ir kuo ji nustebino šiais metais? Penktoji saugiškių šventė – pievelėje prie evangelikų liuteronų bažnyčios po atviru dangumi – rudenėjančių medžių lapų ir raudonšonių obuolių spalvomis nuspalvinta, obuolių pyragų ir sūrio bei obuolienės aromatu kvepianti, su muzikine programa, su čia pat, ant žolės patiestais pledais ir žaislų dėže mažiausiems, su lietuvininkų kafija ir šnekta.

Muzikinę programą šiemet dovanojo šilutiškių folkloro ansamblis „Verdainė“, šišioniškių tarme „fobeliavo“ (pasakojo) Kintų Vydūno kultūros centro muziejininkė Reda Cirtautienė, renginio dalyvius pasveikino, padėką ir prizus dalino Kintų Vydūno kultūros centro kultūros renginių organizatorė Saugų seniūnijoje Lijana Gatelienė.

Saugiškių šventė neatsiejama nuo ragavimo. Ant mėlyna staltiese uždengtų stalų rikiavosi šeimininkių kepiniai, obuolių sūris, tik iškepti ir dar nespėję atvėsti kepti obuoliai, pagardinti cukrumi ir cinamonu, obuolienė su naminiu varškės sūriu, naminė duona ir kitokie gardumynai. Po muzikinės programos visi buvo kviečiami ragauti, dalintis receptais ir mėgautis šviežiais šiųmečio rudens skoniais. Be abejo obuolys – sodų karalius – abejingų nepaliko. Į šventę susirinkę bendruomenės nariai, svečiai iš Švėkšnos, Klaipėdos ir Šilutės nuotaikingai šurmuliavo, gyrė kepėjas. Džiugu, kad į šventę su gardžiu obuolių pyragu atvyko ir šios šventės krikštamotė, buvusi Saugų seniūnė Dalia Rudienė, prieš penketą metų suorganizavusi pirmąją „Obuolių pyragų“ šventę Saugose. Šventė pavyko, rado savo nišą, yra laukiama ir kasmet sutraukia nemažą būrį dalyvių. Pirmą kartą šventėje dalyvavo šiemet įsikūrusių Šilutės socialinių slaugos namų Saugų padalinio gyventojai, kurie nuoširdžiai pasidžiaugė ir programa, ir vaišėmis.

Nekasdieniška, šventiška „Obuolių pyragų“ šventė Saugose dar kartą įtikino, kad ruduo taip pat yra žavingas kaip ir vasara, kupinas spalvų, kvapų ir skonių.