Saugose dar sklando literatūrinio rudens nuotaika

saugu biblioteka astrauskiene 1Saugų biblioteka, gyvenusi literatūrinio rudens „Prisijaukinkim žodį, paukštį, debesį…“ nuotaikomis, savo skaitytojus pakvietė dar į vieną susitikimą. Renginio viešnia – švėkšniškė Violeta Astrauskienė – fotografė, metraštininkė, E.Pliaterytės atminimo bei švėkšniškių „Tėviškės“ draugijų narė, fotografijose ir rajono laikraščių puslapiuose nuolat informuojanti apie svarbiausius Švėkšnos ir Saugų seniūnijų renginius.

Bibliotekoje susirinkusioms  skaitytojoms V.Astrauskienė pristatė pernai išleistą pirmąją savo knygą „Laiko alsavimas“ ir fotoparodą „Laiko miražai“. Tai jau antrasis V.Astrauskienės susitikimas su saugiškiais – pirmą kartą – pernai ji pasakojo apie grafus Pliaterius, gyvenusius Švėkšnoje ir pristatė fotoparodą „Švėkšnos grafai Pliateriai“.

Autorė plačiau paanalizavo vieną knygos „Laiko alsavimas“ skyrių, skirtą laiškams iš Švėkšnos. Juos autorė vadina tiesiog mažomis miniatiūromis. Tai laiškai Mamai, Kažkam, Laikui, Guru, Žemei, Pavasariui, Akmeniui, Vandeniui ir, žinoma, Švėkšniškiui.

Violeta skaitė miniatiūras, kalbėjo apie savo kūrybos filosofiją, grindžiamą tiesiog žmogiška meile. Sakė mananti, kad kiekvienas turime išmokti kontroliuoti savo mintis, tapti atlaidžiu, mylinčiu ir geranorišku. Pauzes tarp kūrybinio susimąstymo ir skaitymo, prie arbatos puodelio, užpildė nuoširdus pašnekesys su skaitytojomis apie autorės knygoje paliestas būties patirtis ir paslaptis.

Tokie pašnekesiai – tai subtilus mėginimas galbūt ne vieną išvaduoti iš rutininio kasdienybės nuobodulio ir rudeninės depresijos, paskatinti tolimesniems poezijos ir prozos skaitymams.

Bibliotekininkė R.Juškienė ir skaitytojos linkėjo V.Astrauskienei nepritrūkti kūrybinio įkvėpimo, dėkojo už kartu praleistą laiką, įsigijo knygą su autorės autografu ir kvietė atvykti pristatyti jos naująją fotonovelių knygą „Kalbėjimai“.