Saugose prisiminta J.Mikšo vardo suteikimo mokyklai istorija

saugu mikso_mokykla_20_metu1Kovo 16-osios pavakarę Saugų Jurgio Mikšo pagrindinės mokyklos salė buvo pilnutėlė: susirinko buvę ir esami mokytojai, darbuotojai, mokiniai ir jų tėvai bei gausus būrys garbingų svečių. Mokykla ir miestelio bendruomenė minėjo J.Mikšo vardo suteikimo mokyklai dvidešimtmetį.

Ypač renginį ir visą dieną įprasmino Vilniaus universiteto Komunikacijos fakulteto profesoriaus, habilituoto daktaro Domo Kauno atvykimas. Jis kartu lankėsi Virkytų kaime, kur gimė ir mokėsi Jurgis Mikšas, skaitė mokiniams pranešimą, priminė J.Mikšo gyvenimo istoriją bei kitų žymių mūsų kraštiečių veiklą.  Prof. D.Kaunas garbingai vadinamas mokyklos krikštatėviu.

J.Mikšas (1862 – 1903 m.) gimė Virkytuose, mokėsi Tilžėje. Jis pirmasis iškėlė laikraščio „Aušra“ leidimo idėją, o nuo 1883 metų buvo laikraščio leidėjas ir redaktorius. J.Mikšas taip pat organizavo Mažosios Lietuvos lietuvių visuomenės sąjūdį. Deja, šis daug nuveikęs žmogus buvo nepelnytai pamirštas. Todėl 1998 metais profesorius D.Kaunas ir pasiūlė Saugų mokyklą pavadinti J.Mikšo vardu. Kaip vėliau savo kalboje profesoriaus žodžius, pasakytus prieš 20 metų, priminė šišioniškių tarmės saugotoja Vaida Galinskienė, neišsaugotas žmogaus atminimas greitai nubėga užmarštin.

Mokykla pateisina savo vardą

Renginys prasidėjo susirinkusiesiems giedant mokyklos himną, vėliau pakilią nuotaiką kūrė pradinukų pop choras ir merginų ansamblis, vadovaujami muzikos mokytojos Raimondos Gečienės. Visus išjudino  jaunosios šokėjos, muzikinį foną kūrė pučiamųjų instrumentų ansamblis „Pamario Brass“, vadovaujamas Gražvydo Railos, krašto dainas dainavo Šilutės H.Šojaus muziejaus folkloro ansamblis „Ramytė“, vadovaujamas Giedrės Pocienės.

Netrūko ir gražių sveikinimo žodžių. Mokyklos bendruomenę sveikinęs rajono meras Vytautas Laurinaitis džiaugėsi direktorės Jurgitos Lidžiuvienės darbu. Jis pabrėžė, kad mokykla teikia kokybišką ugdymą ir visiškai pateisina savo vardą, bei ragino nemažinti siekių. Sveikinimus išsakė politikė Sandra Tamašauskienė, evangelikų liuteronų bažnyčios kunigas Mindaugas Žilinskis, Saugų seniūnė Dalia Rudienė, Kintų pagrindinės mokyklos atstovai.

Už prasmingus darbo metus buvo pagerbti buvę mokyklos mokytojai, jiems padėkos žodžius tarė direktorė J.Lidžiuvienė, o mokiniai įteikė gėlių.

Apdovanojimai „Aušros“ pakylėti – 2018″saugu mikso_mokykla_20_metu3

Mokyklos vardo 20-mečio minėjimas  reikšmingas ir dar dėl vienos priežasties. Jo metu įteiktos statulėlės J.Mikšo vardo garbės apdovanojimų „Aušros“ pakylėti – 2018″ nominantams. Šis bendruomenės skatinimo renginys pradėtas pernai, jo iniciatorė – direktorės pavaduotoja ugdymui Stanislova Baltutienė. Nominantai keturiose kategorijose išrenkami slaptu mokinių, jų tėvų, mokytojų ir mokyklos darbuotojų balsavimu. Nominacija vienam žmogui teikiama tik kartą.

Šiemet šauniausios mokytojos statulėlė įteikta anglų kalbos mokytojai – metodininkei Bangai Sabaliauskienei, kuri yra atsakinga ir reikli ne tik mokiniams, bet ir sau. Šauniausiais tėvų atstovais išrinkta Julijos  ir Zigmanto Jaunių šeima, jau galinti džiaugtis atsakingos tėvystės vaisiais, nes keturios jų dukros pasiekimais jau ne vienerius metus džiugina mokyklos bendruomenę. Šauniausio moksleivio apdovanojimą pelnė aštuntokė Ugnė Mauricaitė – mokinių tarybos pirmininkė, niekada neprarandanti vilties išjudinti bendramokslius ir deganti troškimu keisti pasaulį. O šauniausio mokyklos darbuotojo statulėlė įteikta kompiuterių priežiūros specialistui Edgarui Strelčiūnui – žmogui, tyliai ir kantriai dirbančiam savo darbą ir visada esančiam ten, kur jo tikrai reikia.

Specialus iniciatyvos apdovanojimas skirtas prof. habil. dr. D.Kaunui.

Renginys baigėsi mokytojų ansamblio daina, buvo įneštas fejerverkais papuoštas tortas. Mokytojai, mokiniai ir svečiai  neskubėjo skirstytis – įspūdžių ir kalbų užteko ilgam.

Dėkojame renginio rėmėjams: Zigmantui Jauniui, Dangirai ir Rolandui Sudeikiams, Linai ir Stasiui Papieviams, Tatjanai ir Česlovui Ramoškoms.

Mokykla visada bus miestelio bendruomenę telkiantis židinys. Tikimės, kad tokio gausaus būrio draugų palaikymas padės ir toliau garbingai garsinti  nepelnytai užmiršto aušrininko Jurgio Mikšo vardą.