Saugose stovyklavo „Jaunieji meistriukai“

darzelinuku stovykla saugos  plaktukai DSCF5697Jau antri metai mažiausi saugiškiai pirmąjį vasaros mėnesį gyvena stovyklos „Jaunieji meistriukai“ nuotaikomis. Saugų darželio teritorijoje iškilo 7 palapinių miestelis, kuriame buvo žaidžiami „paštininko“, „kaimynų lankymo“ ir kiti vaikiški žaidimai. Palapinių statymas buvo atsakinga veikla ne tik vaikams, bet ir visam darželio personalui, o žaidimai tokiame miestelyje suteikė daug džiaugsmo vaikams.

Stovyklautojai nuvažiavo pas kalvį Darių Vilių į Vilkyčius. Čia ypač patiko berniukams. Jie nemirksėdami klausėsi plaktuko „muzikos“ ir kalvio pasakojimų apie šį sunkų, bet įdomų darbą. Vaikams klausinėjant, kalvis nukalė laimės pasagėlę, geležinį lapelį – pakabą, kurie papuošė  priešmokyklinukų grupę ir primins kelionę. Vilkyčiuose vaikai apžiūrėjo kelis kalvio D.Viliaus darbus, kurie puošia gyvenvietę.

Po kiekvienos kelionės savo įspūdžius vaikai įtvirtino praktine veikla. Tam buvo skirta Plaktukų diena. Berniukai ir mergaitės, tauškėdami su tikrais plaktukais, gamino lėktuvėlius, tvoreles, malūnėlius ir kitus daiktus.darzelinuku stovykla saugos  avytes DSCF5718

Buvo ir iškyla pas aveles, kurios ganosi senojo Saugų malūno kieme. Vaikai susipažino su šių gyvūnų priežiūra ir nauda žmogui. Smagu buvo stebėti čia pat už tvoros besiganančias aveles. Kitą dieną darželyje vaikai sukūrė savo kailiniuotus avinėlius.

Vaikai aplankė ir senąjį Saugų malūną, kuriame daug senoviškų įrenginių. Ypač patiko malūne veikianti parduotuvė „Žvejų reikmenys“ – kiekvienas turėjo savo įspūdžių apie žvejybą. Pasirodo, Saugų darželį lanko visas pulkas žvejybos mėgėjų.

Mergaitėms mieliausia veikla buvo muzikiniai žaidimai, rateliai lauke grojant muzikos vadovei Eglei Dobrovolskienei.

Stovykloje smagiai dienas leido ne tik esami darželinukai, bet ir būsimi priešmokyklinukai. Stovyklos programą paruošė pedagogės Daiva Šilienė, Irena Rimkuvienė, Eglė Dobrovolskienė. Priemonėmis talkino tėveliai, kurie pasiūlė idėjų ir kitų metų stovyklai.
jaunimo banga spaudos remimo fondo