Saugose – valanda su Igne ir jos lėlėmis

 

Igne Saugose_1Saugų bibliotekininkės Regina ir Rasa suorganizavo susitikimą Saugų Jurgio Mikšo pagrindinės mokyklos pradinukams ir priešmokyklinukams su vaikų rašytoja Igne Zarambaite.

Viešnia atvežė ne tik savo knygas „Emilio laiškas”, „Skudurinukė” ir „Elzė ir senojo dvaro paslaptis”, bet ir lėles – savo knygų veikėjas.

Ignė pasakojo vaikams, kad ji šilutiškė, dirbanti F.Bajoraičio bibliotekoje, Skaitytojų aptarnavimo skyriuje. Laisvalaikiu ji rašo pasakas vaikams, kuria lėles, žaidžia futbolą. Skaito ir rašo tikrus – popierinius laiškus.

Igne Saugose_3Daug klausimų ir atsakymų rašytoja išgvildeno kartu su mažaisiais skaitytojais. Vaikų akys bylojo, kad juos žavi nuoširdžiai ir žaismingai bendraujanti rašytoja Ignė, kuri ne tik įtaigiai pasakojo apie savo knygų herojus, bet ir klausinėjo vaikų, kaip jie jų vietoje pasielgtų. Pasakodama apie kuriamas lėles, Ignė išdavė paslaptį, kad lėlės turi širdelę, kurią ji kiekvienai įdeda. Ir svarbiausia – su lėlyte reikia susidraugauti, kalbėtis ir dalintis paslaptimis, įdėmiai jos klausytis ir nepalikti vienišos.

Mažiesiems skaitytojams valanda su rašytoja prabėgo nepaprastai greitai.