Saugų bibliotekoje pavasariška paroda

saugu parodele 1Pasitikdami pavasarį, laukdami parskrendančių paukščių ir Velykų šventės, Saugų moksleiviai kūrė darbelius paukščių ir gamtos tematika: piešė, aplikavo, lipdė iš druskos tešlos. Taip vaikai išreiškė savo meilę gimtinei ir gamtai.

Saugų bibliotekos filiale atidaryta J.Mikšo pagrindinės mokyklos 2-4 klasių dailės būrelio kūrinių parodėlė, kurioje eksponuojami pradedančiųjų ir jau kelerius metus lankančių būrelį vaikų darbeliai.

Pasak bibliotekininkės Reginos Juškienės, jau tapo gražia tradicija kasmet prieš didžiausią pavasario šventę pačią biblioteką saugu parodelešventiškai padabinti jos skaitytojams. Daug metų bibliotekininkė bičiuliaujasi su mokytoja D.Kuriene, kartu organizuoja ne tik knygos šventes, bet ir vaikų dailės darbelių parodas. Šiais metais dailės būrelio nariai suruošė pavasariškiausią parodą: ant sienų sukabino spalvingus druskos tešlos lipdinius – natiurmortus ir gamtos vaizdus, šalia – velykinės tematikos darbelius iš popieriaus ir „naminių atliekų“.

Mokytoja D.Kurienė pasakojo, kad vaikus moko įvairiausių dailės technikų, naudoja daug netradicinių medžiagų, viena iš jų – druskos tešla, nes ji paprasta, elastinga, saugi ir pigi medžiaga. Iš tokios tešlos galima gaminti paveiksliukus, vazeles, medalius ir daug kitų įvairių mielų dalykėlių. Pats lipdymas teikia daug galimybių ugdyti vaiko kūrybiškumą, vaizduotę, mąstymą, kantrybę, lavina rankų judesius. Dailės būrelyje kiekvienas vaikas tampa kūrėju, menininku.

Parodos atidarymo metu ir patys vaikai komentavo savo darbus. Žiūrovus džiugino ir iškarpyti inkilėliai, berželiai, paukšteliai.