Saugų bibliotekoje šviesos skaitymai „Lietuva – tai visi”

SAM 1Lietuvos nepriklausomybės atkūrimo dienos išvakarėse saugiškiai, maži ir suaugusieji, rinkosi bibliotekoje į Šviesos skaitymus „Lietuva – tai visi“ pagal J. Marcinkevičiaus kūrybą, skirtą Lietuvos nepriklausomybės atkūrimo 25-mečiui bei poeto ir dramaturgo 85-osioms gimimo metinėms paminėti.

Į susitikimą su tautos dainiumi Justinu Marcinkevičiumi, kuris gyvas savo knygose, mūsų širdyse ir atmintyje, kovo 11-osios išvakarėse pakvietė Saugų bibliotekos bibliotekininkė Regina Juškienė.

Šviesos skaitymus pradėjo Saugų vaikų darželio auklėtoja, metodininkė Irena Rimkuvienė. Spragsint plevenančiai žvakės liepsnelei, Saugų vaikų darželio priešmokyklinio ugdymo „Vabaliukų“ grupės vaikai, smalsiomis akutėmis, lakstančiomis po pilnas lentynas knygų, susikaupę klausėsi auklėtojos pasakojimo apie žmogų – rašytoją, kurio pagrindinė tema – Lietuva, jos istorija, gamta ir kultūra, žmogus tėvynėje ir pasaulyje. Apie tautos dainių, kuris siekė, kad jo žodis ne tik gražiai skambėtų, bet, ir taurintų žmogų, turtintų dvasią. Išklausę auklėtojos skaitomą pasakaitę iš J. Marcinkevičiaus knygos „Laukinė kriaušė“, mažieji pabiro tarp knygų lentynų, pasirinkti po knygelę skaitymui.

Šviesos skaitymus „Lietuva – tai visi“ iš Justino Marcinkevičiaus knygos „Pažadėtoji žemė“, užbaigė suaugusieji, paskaitę ištraukas ir padiskutavę apie Atgimimo, Sąjūdžio, Nepriklausomybės atkūrimą, poeto kūrybinį palikimą ir jo iškilią asmenybę.