Saugų mokiniai „Šilutės“ krepšininkams pažėrė netikėtų klausimų

krepsininkai Saugose_bendraKiek daugiausiai taškų esate įmetę per rungtynes? Ar naudojate dopingą? Ar jūs laimėjote? Kiek metų žaidžiate krepšinį? Kokios emocijos būna, kai pralaimite rungtynes? Kuris iš jūsų yra aukščiausias? Ar dažnai patiriate traumų per rungtynes? Kiek uždirbate? Šiuos ir daugybę kitų klausimų Šilutės krepšinio komandos žaidėjams uždavė mažieji saugiškiai, kai „Šilutės“ krepšinio komandos nariai lankėsi J.Mikšo pagrindinėje mokykloje.

Nepamirštamą ir šiltą mokinių ir krepšininkų susitikimą suorganizavo Šilutės r. savivaldybės tarybos narys, jaunimo reikalų komiteto pirmininkas Tomas Budrikis. Susitikimo metu komandos treneris Laimonas Eglinskas ir patys žaidėjo papasakojo kokia yra ta krepšininko duona, atsakinėjo į mokinių klausimus.

„Džiaugiamės, kad neblogai sekasi, kad žaidžiame naujoje Vydūno gimnazijos salėje, kad daug žmonių ateina pažiūrėti varžybų“, – susitikimo pradžioje sakė treneris L.Eglinskas, kuris vėliau pristatė komandos žaidėjus. Dauguma jų – ne vietiniai, į Šilutę atvažiavę iš įvairių Lietuvos miestų, o du žaidėjai – net iš Amerikos.

Šį sezoną „Šilutės“ komanda laimėjo 25 rungtynes, pralaimėjo 13, ir yra ketvirtoje turnyrinės lentelės vietoje.

Daugiausiai taškų per vienerias šio sezono rungtynes yra įmetęs Taurantas Tamošiūnas – 37 taškus, o visa komanda per vienerias varžybas į priešininkų krepšį yra įmetusi daugiau kaip 100 taškų. Šiuo metu naudingiausias komandos žaidėjas yra Justas Nausėdas, o geri, anot trenerio, visi žaidėjai, kitaip jie nebūtų komandoje.

Komandos kapitonas Modestas Žaunieriūnas mokiniams pasakojo, kad krepšininko duona yra nelengva. Anot jo, tai labai sunki profesija, nes komanda turi tik vieną laisvą dieną – sekmadienį. Kiekvieną dieną sportininkai treniruojasi po du kartus nuo 1,5 iki 2 valandų. Treniruotės būna sunkios, tačiau jas atperka sirgalių dėmesys per rungtynes.krepsininkai Saugose_Budrikis

Modestas džiaugėsi, kad komandos ir psichologinis pasirengimas, ir mikro klimatas joje yra geri: prieš rungtynes visi juokauja, klauso muzikos ir taip „užsiveda“ varžyboms. Laisvalaikiu sportininkai mėgsta žvejoti, žaisti kompiuterinius žaidimus, žiūrėti filmus, eiti pasivaikščioti, kai kurie studijuoja. Laisvą dieną – sekmadienį dauguma jų aplanko savo šeimas kituose Lietuvos miestuose.

Amerikietis Caleb Brown  Oetjen prasitarė, kad laisvalaikiu mėgsta groti pianinu, tad paprašytas, mokiniams pagrojo kūrinį. Beje, kartu su legionieriumi į Šilutę atvyko ir jo žmona, tad laisvalaikį jie leidžia kartu.

Baigiantis susitikimui T.Budrikis mokyklai padovanojo tris krepšinio kamuolius, iš kurių vienas buvo ypatingas – nudažytas Lietuvos trispalvės spalvomis. Tarybos narys norėjo, kad šis Lietuvos šimtmetį simbolizuojantis kamuolys primintų ir dar vieną istorinį faktą – Saugų J.Mikšo pagrindinės mokyklos bendruomenės ir „Šilutės“ krepšinio komandos susitikimą. Taigi krepšininkai ant šio kamuolio mielai sudėjo savo autografus.