Saugų vaikai mokėsi saugoti gamtą

saugu sokis1Saugų vaikų darželis įsitraukė į Lietuvos Respublikos aplinkos ministerijos iniciatyvą minėti Žemės dieną įvairiais renginiais.

Ikimokyklinukai ir priešmokyklinio ugdymo grupės vaikai su muzikos vadove Reda Kundrotaite išmoko smagų šokį „Pavasaris“, kuris skirtas pavasario lygiadieniui. Kovo 20 d. darželyje surengėme šio šokio filmavimą. Filmuota medžiaga dalyvaus tarptautiniame projekte „Šokis Žemei“.

Darželinukus aplankė Klaipėdos regiono aplinkos apsaugos departamento Šilutės rajono agentūros vyriausiasis specialistas Valentinas Ščerveninas ir pravedė edukacinį  aplinkos apsaugos užsiėmimą „Saugok gamtą – sveikatos šaltinį“. Vaikai sužinojo, kiek ir kokių rūšių gyvūnų bei paukščių gyvena Lietuvoje, aiškinosi, ar Lietuvos vandenyse galima sužvejoti ryklį ir kuo maitinasi varlės. Svečias vaikams papasakojo apie „Raudonąją knygą“, kurioje surašyti saugomi gyvūnai ir augalai, apie Lietuvos nacionalinius parkus. Žiūrėdami smagius mokomuosius filmukus vaikai pasitikrino žinias apie atliekų rūšiavimą ir geriamojo vandens saugojimą.

Aplinkos apsaugos specialistas padovanojo vaikams spalvingus plakatus apie žolės deginimo sukeliamas nelaimes augalams, gyvūnijai, žmonėms.