Saugų vaikai sostinėje susipažino su populiariomis profesijomis

saugu vaiku_namai_14484860saugu_vaiku_namai_profesijos__679426642214302_8433652563214840926_nSaugų vaikų globos namų auklėtinių globėja, vilnietė Viktorija Grajauskienė ir toliau žeria dovanas bei staigmenas. Geradarė šį rudenį dvylikai vaikų surengė neeilinę kelionę į sostinę: suorganizavo susitikimus su keliais verslininkais bei pakvietė vaikus iš arčiau pačiupinėti populiarias profesijas.

„Pernai Saugose surengta pažintis su profesijomis ir jų atstovais vaikams labai patiko, tad šiemet nutarėme išplėsti erdves, sudaryti sąlygas pažinti dar daugiau profesijų“, – sako globėja.

Šiemet, kitaip nei pernai, labdaringas V.Grajauskienės fondas pirmą kartą parengė projektą „Padėk man pasirinkti profesiją“, kuris, planuojama, turėtų tęstis visus metus ir atvers daugybę galimybių Saugų vaikų globos namų auklėtiniams pažinti kuo daugiau profesijų. Norima pristatyti profesijas nedidelėms grupėms vaikų arba individualiai, profesijas pristatyti teisioginėse darbo vietose. Profesijų meistrai vaikams papasakotų savo istoriją, kodėl pasirinko šią profesiją, kodėl ji patinka, padrąsintų vaikus renkantis profesiją ir ruošiantis savarankiškam gyvenimui.

Globėja pasakojo, kad pernai rugsėjį Saugų vaikų globos namuose vykęs pirmasis fondo organizuotas vienos dienos profesijos renginys pritraukė nemažai savanorių iš Šilutės, Klaipėdos ir Vilniaus.

Šiemetinis projektas sudarė galimybes vaikams susitikti su įvairių profesijų atstovais Vilniuje. Pirmasis saugiškių ir vilniečių verslininkų susitikimas įvyko spalio 4 d.

Nuo sporto salės iki grožio salonosaugu vaiku_namai_profesijos_kirpeja

Pirmasis projekto „Padėk man pasirinkti profesiją“ idėją palaikė ir kartu su vaikais sportavo „Sky“ parke bei diskutavo apie teisingo gyvenimo kelio pasirinkimą kūno skulptorius ir sveikos gyvensenos mentorius, treneris Tadas Pocius. Tadas ne pirmą kartą palaiko fondo iniciatyvas – jis šią vasarą lankėsi ir su vaikais bendravo Saugų globos namų vasaros stovykloje Kintuose.

Saugiškiai, viešėdami sotinėje, lankėsi ir grožio salone „INDOLA“. Salono kolektyvas kartu su direktore Inga Jakutiene pristatė kirpėjos profesiją, supažindino su grožio salono darbu. Mergaitės iš Saugų vaikų globos namų turėjo progą pusdienį stebėti darbą su klientais bei pačios išbandyti grožio procedūras.

„Skirtas laikas vaikams, dėmesys, meilė, rūpestis ir asmeniniai patarimai, ruošiantis savarankiškam gyvenimui bei jame laukiantiems iššūkiams, yra daug svarbiau nei padovanoti nauji baldai, kompiuteriai ir žaislai“, – sako V.Grajauskienė. Pašnekovė džiaugiasi, kad projektas bus tęsiamas iki kitų metų gegužės mėnesio.

Dar šiemet spalio mėnesį prie šio projekto prisidės ir Saugų vaikų globos namuose savo profesiją pristatys renginių vedėjas Remigijus Žiogas.  

„Kviečiu ir kitus prisijungti prie projekto „Padėk man pasirinkti profesiją“, laukiu įvairių pasiūlymų bendradarbiauti“, – sako V.Grajauskienė.

Anot globėjos, susitikimą su vaikais būtų galima organizuoti arba savo darbo vietoje, arba atvykus į Saugų vaikų globos namus. Taip suaugusieji, jau turintys darbo patirties, galėtų pasidalinti istorija, kaip jie pasirinko sau mielą profesiją ir kokias kliūtis turėjo įveikti, kad turėtų tai, ką turi dabar.