Saugų vaikai vėl mėgaujasi geradarių dovanota stovykla

grajauskiene saugu stovyklautojaiPailsėti ir prasmingai praleisti laiką – tam net šešias dienas nuo birželio 28-osios nusiteikė Kintų „Minijos“ stovyklavietėje įsikūrę Saugų vaikų globos namų gyventojai. Šiemet jie jau antrus metus iš eilės geradarės globėjos Viktorijos Grajauskienės dėka ir vėl turi galimybę pabūti netoli marių, pušynėlyje, pasidžiaugti paukščių balsų ir tyro oro karalija.

Kaip „Šilutės naujienoms“ sakė pati globėja ir lėšų stovyklai organizatorė, šiam susitikimui su vaikais kitoje aplinkoje buvo intensyviai ruoštasi visus metus. Norėdama surinkti reikiamą lėšų kiekį, Viktorija Vilniuje organizavo labdaringų renginių ciklą: seminarus apie sveiką mitybą, maisto gaminimą, makiažo subtilybes, kvepalus, kvietė į ekskursiją po Vilnių.

„Tie, kas dalyvavo nors viename renginyje, suprato, jog, kai darai gerą darbą, kažkuo prisidedi, tuo pačiu ir pats praleidi prasmingai bei turiningai laiką“, – sakė V.Grajauskienė, džiaugdamasi, jog šiemet vaikų stovyklai surinkta apie 2 700 eurų.

Linksmi ir prasmingi užsiėmimai  

Jau pirmąją stovyklos dieną galimybę pasiausti su netradicinio futbolo „Zorbing“ kamuoliais saugiškiams suteikė jaunas šilutiškis verslininkas Linas Šidlauskas. Vėliau stovyklautojus aplankė LNK televizijos žinių vedėja Agnė Zacharevičienė su sūnumi Robertu. Jie, važiuodami po atostogų pajūryje į namus, neaplenkė ir Kintų, nes žinojo, jog čia tik ką įsikūrė stovyklautojai. Televizijos žinių žvaigždė vaikams vedė linksmą loteriją, uždavė įvairius klausimus ir padovanojo praktiškų smulkmenėlių.grajauskiene saugu stovykla kose

„Šilutės naujienoms“ A.Zacharevičienė sakė, jog pati su vyru dažnai dalyvauja įvairiuose labdaringuose renginiuose, stengiasi padėti likimo nuskriaustiems vaikams. Tad šis susitikimas su Saugų vaikų globos namų auklėtiniais jai papildo dalijamo gerumo ir įspūdžių bagažą.

Vėliau vaikai skanavo Šilutės Soroptimos moterų klubo ir bankininko Aido Ragelio išvirtos sriubos.

Ir pirmosios dienos vakaras stovyklautojams atnešė šūsnį linksmybių. Vakarop juos apsilankė rajono politikė Sandra Tamašauskienė su savo mokine iš Vydūno gimnazijos Greta Konaverskyte. Mokytoja vaikams papasakojo, kad jiems verta sekti Gretos pavyzdžiu – rasti įdomių užsiėmimų, kurie gali virsti net verslu. Pavyzdžiui, Greta ne tik kuria dainas, rengia koncertus, daro dainų įrašus, bet ir baigė vizažistės kursus, įsigijo verslo patentą. Gimnazistė pati daro klientams makiažus ir net rengia makiažo kursus. Jauna verslininkė randa laiko ir treniruoti du savo šunis (ne kartą tapo Lietuvos čempionais), padėti gyvūnų globėjams, niekada neatsisako dalyvauti labdaringuose renginiuose.

grajauskiene saugu zorbingVaikai galėjo pasiklausyti šios jaunos atlikėjos dainų, kartu padainuoti. Vakaro koncertą tęsė stovyklautojas Artūras, grojantis akordeonu, o paskui visi dainavo kartu su stovyklos iniciatore V.Grajauskiene.

Kitomis stovyklos dienomis taip pat laukia daugybė veiksmo ir džiugių emocijų. Stovyklautojus ruošiasi aplankyti dainininkas Valdas Lacko, kuris dovanos savo koncertą, su kariškių gyvenimu supažindins šilutiškiai, krašto apsaugos savanoriai, linksmins bei šurmulio dovanos geras saugiškių bičiulis, renginių organizatorius Remigijus Žiogas.

Vaikams bus surengti ir kiti smagūs bei praktiški užsiėmimai: jie mokysis nerti rankines, dekoruoti kepures bei pasigaminti plaukų lankelius, puošti keksiukus, atsipalaiduoti, darydami jogos pratimus ir t.t.

Kviečiamos ir pavienės šeimos

Labdaringų seminarų ciklą V.Grajauskienė ketina tęsti ir kitąmet. Anot jos, tai puiki galimybė atsiskleisti kiekvienam žmogui.

„Pervesti tiesiogiai lėšas į banko sąskaitą yra visai kas kita, nei pačiam pabūti su vaikais ar dėl jų laisvalaikio surengti seminarą, išreikšti save, galbūt net atrasti savo naujus pomėgius ar gebėjimus. Juk taip parodome savo tikrą dėmesį, šilumą ir gerą pavyzdį“, – sakė viešnia.

Tam, kad stovykla atneštų daugiau dvasinės šilumos, artumo ir aplinkinių supratingumo, šiemet joje apsilankyti kviečiami visi, kas tik nori. Globėja sako, jog laukiamos ir šeimos, ir pavieniai žmonės, kurie gali bent trumpai pabūti su šiais vaikais, nori juos pradžiuginti, su jais pabendrauti, pažaisti ar tiesiog gerai praleisti laiką. Stovykla tęsis iki sekmadienio.

jaunimo banga spaudos remimo fondo