Saugų vaikų globos namų auklėtinius aplankė dar viena Gerumo diena

gerusmo diena saugose ziurovai DSCN7820Gėris, švelnumas, šypsenos ir dėkingumas apgaubė ypatinga nuotaika Saugų vaikų globos namus bei vienišose mažose širdelėse jau įžiebė artėjančių šv. Kalėdų stebuklo laukimo dvasią.

Nors toji Gerumo diena buvo lapkričio 13-oji ir dar penktadienis, tačiau dėkingumui ir nuoširdumui nė motais įvairūs prietarai. Antrus metus iš eilės globėjos Viktorijos Grajauskienės iniciatyva surengtame Gerumo dienos vakare kvepėjo vaikų keptais pyragais, o pasidžiaugti pasiektais bendrų darbų rezultatais susirinko kasmet vis gausėjantis geradarių būrys.  

„Šiandien – Gerumo diena, kuri nustelbia visas juodąsias magijas“, – sakė Saugų vaikų globos namų direktorius Eugenijus Judeikis. Anot jo, dėkojimui ir džiaugsmui nėra jokių ribų, juolab kad visai neseniai globojamus vaikus pasiekė nauji lauko žaidimų aikštelės įrenginiai, o Gargždų įmonės, gaminančios šią aikštelę, šeimininkai juos savomis lėšomis nudažė, atvežė bei pastatė.

E.Judeikis padėkojo ir Gerumo vakaro organizatorei Viktorijai, kuri į globotinių namus prieš dvejus metus atnešė šią gražią tradiciją – Gerumo dieną.

Gerumas padėjo atrasti

Gerumo vakarą atidarė jo iniciatorė, vaikų vadinama tiesiog Viktorija, kuri, beje, žino visas jų svajones, kasdienybę, rūpesčius gerumo deina grajauskieneir džiaugsmus.

„Nereikia dėkoti tik man. Aš esu tik tas žmogus, kuris užkūrė ugnį, o toliau gerus darbus atliekame visi. Džiaugiuosi, kad prieš kelerius metus šiuose namuose atradau save ir gėrį, galiu atiduoti savo energiją bei matyti besidžiaugiančius veidus.

Matydama aplink gausėjantį būrį gerų žmonių, prisidedančių savo pagalba, idėjomis ir palaikymu, suprantu, kad visi kartu galime šimteriopai daugiau“, – sakė V.Grajauskienė. Anot jos, Gerumo diena skirta ne tik susitikti, bet pamąstyti bei padaryti dar ką nors gera.

Linkėdama išmokti dalintis, nelaukiant jokio atpildo, namų geradarė pakvietė į vaikų globos namų auklėtinių parengtą koncertą. Vaikai visus užbūrė savo meniniais sugebėjimais, scenine drąsa ir nuoširdumu. Žiūrovus sužavėjo berniukų kvintetas, atlikęs keletą nuotaikingų dainų, mergaičių šokis, kurį sukūrė jos pačios, bei Meno mokykloje akordeono klasę lankančio Artūro parengti nauji muzikiniai numeriai. Atsidėkodama vaikams už šypsenas, kurios žiūrovų neapleido viso koncerto metu, V.Grajauskienė taip pat padovanojo savo atliekamą dainą.

Koncertinę dalį vainikavo rusniškių Valdo ir Vainoros Lacko muzikinė programa, išjudinusi visus šventės dalyvius. Dainininkai, prisimindami vasaros stovyklą Kintuose, kur lankėsi pas vaikus ir kartu su jais dainavo, kvietė juos prisijungti. Vaikų namų auklėtiniai lipo į sceną, o salėje koncertą stebėjusieji žiūrovai, pakerėti emocijų, pritarė iškeltomis į viršų rankomis ir linguodami.

Pabiro padėkos ir dovanos

gerumo diena saugose dainuoja DSCN7834Gerumo dienos šventėje saugiškius aplankė ir Šilutės Soroptimos klubo atstovės: nauja klubo prezidentė Loreta Alsė ir buvusi prezidentė Jūratė Skabeikienė. Soroptimistės, prisimindamos ne taip seniai surengtą moliūgienės virimo akciją ir moliūgų žibintų šventę Švėkšnoje, kurioje vaikų namų auklėtiniai pardavinėjo pačių pagamintas moliūgienes, padėkojo už nuoširdų darbštumą.

„Vykdydamos moliūgienės virimo projektą „Svajonių daržas“, kurio metu kartu su globos namų auklėtiniais virėme moliūgienę, įsitikinome, kad čia gyvena labai geri vaikai. Be jų nebūtų atliktas toks didelis ir gražus darbas“, – sakė L.Alsė, pridurdama, kad už surinktus pinigus vaikams bus įrengtos sūpynės. Tuo pačiu atsidėkodamos už iniciatyvos palaikymą soroptimistės įteikė padėkos raštus Saugų vaikų globos namų kolektyvui bei prie moliūgienės plušėjusiems vaikams. Simboliškai po moliūgų uogienės stiklainėlį – kaip gerumo ir dėkingumo įrodymą – viešnios įteikė vaikų namų globos direktoriui E.Judeikiui ir geradarei V.Grajauskienei.

Dovanas – knygų ryšulėlius – kiekvienai vaikų globos namų šeimynai perdavė ir savanorė Giedrė iš paramos centro „Saulė ir vėjas“. Vaikams ši viešnia taip pat gerai pažįstama iš vasaros stovyklos Kintuose. Profesionali fotografė Giedrė prisipažino, kad su sūnumi būdama stovykloje išgyveno nepaprastų potyrių ir dėkojo už galimybę vaikų gyvenimo akimirkas dokumentuoti nuotraukose.

Nuoširdžios padėkos nuskambėjo ir „Šilutės šeimos klubo“ atstovėms, kurios į Gerumo dienos šventę atvyko su didžiuliu ryšuliu skanėstų, taip pat – ir vakaro renginyje dalyvavusiems degutiškiams braškininkams Albinai ir Romui Undžiams. Anot direktoriaus E.Judeikio, šie ūkininkai sezono metu vaikams padovanojo tiek braškių, kad jų užteko ne tik valgyti šviežias, bet ir išvirti kelias dešimtis litrų uogienės.

Kiekvienam vakaro dalyviui artėjančių Naujųjų metų proga specialius kalendoriukus su bendra akimirka iš stovyklos Kintuose padovanojo rusniškiai Valdas ir Vainora. Taip pat V.Grajauskienė, atvežusi linkėjimus iš kulinarės Beatos Nicholson, perdavė kiekvienai šeimynai ir specialius sieninius kalendorius.

Su lauktuvėmis ir tortu Gerumo dienos renginyje apsilankė ir neformaliojo vaikų švietimo programos „Jaunasis žurnalistas“ atstovės. Merginos ne tik pabendravo su šių namų globotiniais, bet ir apsilankė jų šeimynų kambariuose, susipažino su vaikų kasdienybe.

Veikė darbelių ir skanumynų mugė

Po padėkų ir dovanų vakaras tęsėsi šurmulingoje mugėje. Joje vaikai prekiavo pačių pagamintais pyragais, sausainiais, kalėdinėmis eglutėmis, kitomis dekoracijomis, atvirukais, piešiniais, surinktomis vaistažolėmis ir t.t. Čia pat veikė ir kūrybinės dirbtuvėlės, kuriose, kas norėjo, gamino gerumo ir šilumos simbolius – saulutes.

Vakaro metu Saugų vaikų globos namų gyventojai perdavė savo kalėdines svajones, užrašytas pačių pagamintuose atvirukuose. Dalį šių svajonių išsivežė „Šilutės šeimos klubo“ vadovė Vilija Liatukienė, kitą dalį – vilnietė V.Grajauskienė.

Geradarė sakė, jog artėjant šv. Kalėdoms, jau gruodžio 3-iąją sostinėje bus surengtas labdaros koncertas, o už koncerto metu surinktas lėšas dalis vaikų svajonių pavirs dar vienu gerumo stebuklu.

Daugiau nuotraukų „Šilutės naujienų“ Facebook albume