Saugus elgesys vandenyje gali išgelbėti gyvybę

Tauragės AVPK informuoja, kad vasaros malonumais besidžiaugiantys žmonės turėtų nepamiršti saugaus elgesio prie vandens taisyklių. Vandenyje slypi daug pavojų.

Birželio 26 d., apie 13.50 val., gautas pranešimas, kad tvenkinyje, Tauragės r., Skaudvilės miestelyje, skęsta žmogus. 60 m. skęstančiojo išgelbėti nepavyko. Pirminiais duomenimis vyras buvo neblaivus.

Pareigūnai primena keletą taisyklių, kurių laikymasis gali išgelbėti gyvybę.
Draudžiama į vandenį lipti apsvaigusiems nuo alkoholio ar narkotinių medžiagų. Apsvaigęs žmogus aplinką ir savo galimybes vertina neadekvačiai, todėl iki nelaimės – vienas žingsnis. Nežinodami gylio nebriskite į vandenį, nesimaudykite nežinomose ar nuošaliose vietose. Besimokantiems plaukti patartina turėti plaukimo liemenes ar kitokias pagalbines priemones.

Neplaukite už plūdurų, nors ir esate geras plaukikas. Mokėjimas plaukti negarantuoja saugumo – skęsta ir mokantys plaukti žmonės. Perkaitę saulėje, nešokite staiga į vandenį, prieš tai juo apsišlakstykite. Vaikai gali maudytis tik suaugusiųjų prižiūrimi. Pamatę skęstantį žmogų, šaukdami mėginkite atkreipti aplinkinių dėmesį ir iškvieskite gelbėjimo tarnybas telefonu 112.

Pamėginkite pasiekti skęstantįjį ranka, stora medžio šaka arba numeskite jam virvę. Jei skęstantis žmogus jus sugriebė – išsilaisvinkite nuo jo, stumdami jo smarką nuo savęs, atsispirdami kojomis ar atsistumdami rankomis, lauždami rankas ar kitais būdais. Jeigu pradėjote skęsti, pasistenkite įkvėpti kuo daugiau oro, o dėmesį į save atkreipkite mojuodami rankomis.