Saulės akinių mada apsisuko ratu: sugrįžo „katės akys“ ir geometrinės formos

 

akiniaiSaulės akiniai seniai nebėra tik akių apsaugos nuo pavojingų ultravioletinių spindulių priemonė, – tai jau ir neatsiejama įvaizdžio detalė, iškalbingai bylojanti apie kiekvieno iš mūsų stilių, skonį, mados supratimą, be abejonės – ir piniginės storį.

Dar įdomiau, kad toji stiliaus detalė jau pastebėta ir įvertinta ir pačių mažiausiųjų: ir jie jau supranta tokios detalės svarbą ir vis dažniau prašo tėvų nupirkti jiems saulės akinukus.

„Mada sukasi ratu“, – tokią gerai žinomą frazę šilutiškė gydytoja oftalmologė Renata Steponkienė pritaiko ir saulės akiniams. O tą apsisukimą vaizdžiai pamatyti galima šiemetinėje saulės akinių kolekcijoje.

„Ant bangos“ – ir geometrinės formos

Ant mados pjedestalo šiemet ir vėl karaliauja katės akis, kaukės formas primenantys akiniai, taip pat ir veidrodiniai, – visi tie, kurie buvo madingi prieš keletą metų. Tiesa, į šių formų akinius šilutiškiai vis dar žvelgia atsargiai, ir tai būdinga mūsų kraštiečiams. R. Steponkienė pasakoja, kad šilutiškiai naujausius mados vėjus pasiveja ir kardinaliai savo įprastą stilių keisti pasiryžta tik praėjus 1 – 2 metams nuo moderniausių formų pasirodymo užsienio rinkose.

akiniai 2

Dar viena šiųmetė naujovė – įvairių geometrinių formų akiniai. Stačiakampiai, šešiakampiai ir panašių įvairiai laužytų saulės akinių lęšių formos šiuo metu irgi „ant bangos“, tad neabejotinai turėtų sudominti krašto stileivas.

Akinių spalvos, žinoma, daugiausia įprastai tamsios – juoda, pilka, ruda. Vienok akį traukia ir šviesesni lęšiai – rusvi, net gelsvi ir žalsvi, taip pat padengti švelnia veidrodine danga. Visi pastarieji, pasak R. Steponkienės, jau neabejotinai yra ne tik apsauga nuo saulės, bet ir išskirtinė įvaizdžio detalė.

Įvaizdis jaudina ir vaikus

Visgi gydytoja akcentuoja, kad renkantis saulės akinius neverta galvoti tik apie išvaizdą, svarbu, kad žmogus suderintų poreikį apsaugoti akis ir savo stilių, ir pats jaustųsi gerai. O tam, kad susivoktume kaip visa tai svarbu, ji siūlo kiekvienai damai pagalvoti kiek auskarų, karolių ar batelių porų ji turinti? Žinia, kiekviena tokių daikčiukų turime nemažai, mat svarstydamos aprangą nuolat apgalvojame ir prie jos derėsiančius papuošalus bei avalynę. O juk akiniai yra ne mažiau – netgi dar greičiau pastebima detalė, nei auskarai ar bateliai. Vadinasi jie tikrai ne mažiau svarbūs ir mūsų įvaizdžiui.

R. Steponkienės „Optikos“ salone dirbančios konsultantė Snieguolė ir slaugytoja Irma pastebi, jog pastarąją tiesą jau suvokia ir nemažai mažųjų šilutiškių. Jie irgi prašo tėvelių nupirkti saulės akinukus, o akinių gamintojai jau irgi atsižvelgia į vaikų poreikius. Jiems kuriami specialūs – lanksčiomis kojytėmis, nedūžtančiais lęšiais, linksmais piešinėliais puošti akinukai.

R. Steponkienė pasidžiaugia Šilutėje jau matanti ir nemažai garbaus amžiaus žmonių, nešiojančių kokybiškus saulės akinius. Daugeliui jų jie net ir būtini, ypač po kataraktos operacijų ar turint tinklainės problemų.

Ir nereikia manyti, kad saulės akiniai – ne kiekvieno kišenei įkandamas pirkinys, gana kokybiškus akinius jau galima įsigyti vos už keliasdešimt eurų.

ziedelis.lt