Saulės elektrinės namams – projektas, prieinamas kiekvienam mūsų

Aukšto kampo privatus namas, esantis slėnyje su saulės baterijomis ant stogo

Besidomėdami augančiomis elektros kainomis ar, atėjus laikui pasirinkti elektros energijos tiekėją, niekada nepagalvojote, jog elektros gamintoju galite tapti…jūs pats? Šiandien saulės elektrinės namams gali būti vadinamos ne turtuolių ar užkietėjusių inovacijų bandytojų privilegija, tačiau kiekvienam prieinama alternatyva. Tereikia „išgryninti“ savo poreikius šiuo klausimu bei, bendradarbiaujant su patikima saulės elektrinių montavimo komanda, imtis idėjos įgyvendinimo.

Kur gali būti montuojami saulės elektrinės moduliai?

Saulės elektrinės gali būti montuojamos ant įvairių pagrindų. Vienas dažniausių variantų, populiarus įvairiose šalyse – šlaitiniai stogai. Šiuo atveju modulių sistemos, pritvirtintos ir prijungtos specialiai tam skirtu karkasu gali atlaikyti ne tik didelį svorį, bet ir nepalankias gamtos sąlygas.

Tais atvejais, kai kalbama apie naujo namo statybą, racionalu apsvarstyti saulės modulio montavimą vietoje stogo dangos ar fasado. Toks variantas patrauklus dėl to, jog, sukuriant vientisumą, apsauga suteikiama tiek moduliams, tiek pačiam pastatui.

Saulės elektrinės galo būti įrengiamos ir ant plokščio stogo ar žemės. Tiesa, toks variantas reikalauja didesnio ploto, tačiau dėl galimybės modulius nukreipti saulės kryptimi, didesnis ir elektros gaminimo efektyvumas. Tai – puikus variantas gyvenantiems daugiabučiuose ar pageidaujantiems modulius montuoti ant komercinių pastatų.

Jei gyvenate daugiabutyje ir niekas iš kaimynų nenori sutikti, jog „apgyvendintumėte“ savo modulius ant stogo ar dėl kitų priežasčių neturite vietos šių montavimui, su šia idėja atsisveikinti tikrai nebūtina. Išeitis – nuotolinės saulės elektrinės, suteikiančios galimybę kiekvienam naudotis šiuo atsinaujinančiu energijos šaltiniu bei džiaugtis sutaupius.

Kokie yra saulės elektrinių privalumai?

Nesvarbu, apie kokį reiškinį bekalbėtume, priimti vieną ar kitą sprendimą vien dėl to, jog „taip daro kaimynas“, nėra racionalu. Išanalizuokite pagrindinius saulės elektrinių privalumus ir nuspręskite, ar tai – jūsų atveju patrauklus variantas.

Ekonomiškumas. Įsirengus saulės elektrinę, sąskaitos už elektrą sumažėja net kelis kartus. Savaime suprantama, kone kiekvienam aktualiausias klausimas, kada šis projektas atsipirks. Energetikos specialistai teigia, jog tai priklauso nuo įrangos ypatybių, modulių pasvirimo kampo, suvartojamos elektros kiekio. Kalbant konkrečiais skaičiais, vidutinis atsiperkamumo terminas yra 8-10 metų.

Gamtos tausojimas. Kaip žinia, saulės gaminama energija yra priskiriama prie atsinaujinančių gamtos išteklių. Saulės elektrinės moduliai yra pagaminti iš lengvai perdirbamų, saugių medžiagų. Tad tai neabejotinai yra „žalias“ pasirinkimas. Pastebima ir kita džiuginanti tendencija. Žmonės, pradėję naudotis atsinaujinančiais elektros energijos ištekliais, pradeda aktyviau ieškoti ir kitų ekologiškesnio gyvenimo galimybių, pavyzdžiui, domisi elektrinio ar įkraunamo hibridinio automobilio įsigijimu.

Vienas priimtas sprendimas – nauda ilgam. Saulės elektrinės savo funkciją atlieka net 20 metų, tad, atlikę šių montavimo darbus, be rūpesčių gyvensite ilgai.

Universalumas. Nesvarbu, kokią biudžeto dalį galite „atriekti“ šio projekto įgyvendinimui ar kiek elektros suvartojate per mėnesį: saulės elektrinės projektas bus parengtas bei įgyvendintas atsižvelgiant į jūsų individualią situaciją.

Džiaugsitės ramybe, kurią atneš pastovumas. Žinia, jog ir vėl pakils elektros kainos, dažną vartotoją nuteikia neigiamai. O ypač tuos, kurie per mėnesį suvartoja didesnį kiekį elektros kilovatvalandžių. Turėdami savo saulės elektrinę, tokio pobūdžio žinias galėsite tiesiog ignoruoti. Elektros kainos didėjimas jūsų sąskaitos dydžiui įtakos neturės.

Saulės elektrinės namams ne tik ženkliai sumažins jūsų išlaidas, susijusias su elektros energija, bet ir leis svariai prisidėti prie ekologiškesnės aplinkos idėjos įgyvendinimo. Apskaičiuota, jog elektrinės, kurios galingumas siekia 10kW, dėka, anglies dioksido kiekis sumažinamas net 10 tonų! Šią šiuolaikišką, tvarią bei racionalią idėją įgyvendinti jums padės UAB „Securus LT“ profesionalų komanda!