Saulės elektrinių paklausa Lietuvoje kasdien auga

Saulės elektrinės tampa vis aktualesnės - jas renkasi vis daugiau atsakingų gyventojų visame pasaulyje. Sparčiai augančiam populiarumui didelę įtaką daro šiuo metu tam suteikiama valstybės parama. Žmonės svarsto ne tik apie galimybes sutaupyti, būti energetiškai nepriklausomais, bet ir nori padėti planetai, susiduriančiai su vis daugiau ekologinių iššūkių.

Didžioji dalis mūsų energijos poreikių vis dar yra patenkinama iš naftos, dujų ir anglies, bet artimoje ateityje laukia neišvengiamas perėjimas prie kitų alternatyvų. Minėti šaltiniai yra riboti, apie jų daromą žalą gamtai vis daugiau kalbama, tad natūralu, kad daugiau gyventojų renkasi perėjimą prie atsinaujinančios saulės energijos. Tikėtina, kad saulės energijos plėtrą dar labiau skatina nuo šių metų įsigalioję nauji pastatų energinio naudingumo reikalavimai, kurie numato, jog didžioji dalis namui reikalingos energijos turi būti gaunama iš atsinaujinančių energijos šaltinių. Tad ne tik renovuodami, atnaujindami, bet ir statydami individualius namus, daugiabučius, net ir sodo namus vis daugiau savininkų galvoja apie galimybę įrengti saulės elektrines ant stogo ir saulės šviesą paversti į elektros energijos gamybą.

Šiuo metu Lietuvoje individualių namų ar daugiabučių gyventojai gali pasinaudoti APVA parama saulės elektrinėms įrengti. Kiekvienas planuojantis įsirengti saulės jėgainę turi dideles galimybes ją gauti ir padengti apie 40 procentų visų saulės elektrinės įrengimo išlaidų. Atsiradusi parama ir finansavimo galimybės saulės elektrinių statybą paverčia patrauklia investicija. Žinant, kad elektros kaina ateityje kils, o vartojimas nemažės, daugelis šia galimybe nori pasinaudoti. Pagal ESO pateiktus duomenis, iki 2021 m. saulės elektrines Lietuvoje jau įsirengė 8640 vartotojų, kurių įrengtoji galia yra 80 MW.

Pasak Klaipėdoje įsikūrusios įmonės „Laba Energija“ technikos direktoriaus Povilo Dabkaus, „galimybė pasistatyti nuosavą saulės elektrinę šiuo metu dar yra, tačiau ši galimybė po truputį senka. Energijos skirstymo operatorius ateityje siekdamas apsaugoti elektros tinklą nuo perkrovų gali neišduoti elektrinės prisijungimo sąlygų naujiems gaminantiems vartotojams. Teorinė galimybė prisijungti išlieka, tačiau prisijungimo kaina gali vėliau siekti ir dešimtis tūkstančių eurų. Kadangi neišvengiamai ateityje turėsime visi pereiti prie atsinaujinančių energijos šaltinių, pasirinkimas liks vienas: būti gaminančiu vartotoju arba perkančiu vartotoju.”

„Balandžio mėnesį bus skelbiamas naujas APVA paramos kvietimas, tad šiuo metu itin palankus metas rimtai svarstyti galimybę įsirengti saulės elektrinę ir pasinaudoti valstybės parama. Niekas nežino ar ši galimybė bus ilgai. Taip pat reikia nepamiršti, kad prasideda saulėtasis sezonas, kurio metu greičiau atsiperka investicijos. Pirmi pavasario saulės spinduliai jau gali būti pelningi“, – juokavo Povilas. „Tikrai labai nuoširdžiai galiu pasakyti, kad saulės elektrinės yra efektyvus ir patogus būdas taupyti išlaidas elektrai ir saugoti savo mūsų visų planetą: per 5 – 7 metus jėgainės įrengimo kaštai bus padengti, o vėliau elektra bus galima naudotis beveik arba visiškai nemokamai. Tai ilgalaikė investicija, nes saulės elektrinė ant stogo net ir po 25 metų išlaikys apie 80 procentų galios.“

Daugiau informacijos: skambinti: +370 630 11711, rašyti: info@labaenergija.lt