„Saulės“ gimnazijos Moliūgų šventė – bendruomeniškiausias renginys

moliugu sventeMokyklų tobulinimo centro organizuotame konkurse „Bendruomeniškiausias mūsų mokyklos renginys“ gautas 191 konkursinio renginio aprašymas, kuriuose deklaruojamos bendruomeniškumo, gebėjimo kartu sugyventi vertybės.
Konkurso nugalėtoja tapo Švėkšnos „Saulės“ gimnazijos bendruomenė, pristačiusi unikalų projektą „Mes už šviesą“.
Prie šio projekto kasmet prisijungia mokiniai, mokytojai, mokinių tėvai ir kiti miestelio gyventojai.

Viskas prasidėjo prieš 3 metus, kai būrelis „Saulės“ gimnazijos abiturientų prie miestelyje įsikūrusios „Ginkmedžio“ vaistinės padėjo 38 išskobtus moliūgus. Tada iniciatoriams kilo originali idėja, kad galbūt ateityje reikia suorganizuoti moliūgų – žibintų akciją ir taip magiška šviesa apšviesti didįjį Švėkšnos pasididžiavimą – parką.

Užpernai jau buvo pasiektas pirmasis rekordas, kai vienu metu Švėkšnos parke suspindo net 668 moliūgai – žibintai. Ši graži akcija už šviesą subūrė ne tik krašto gyventojus, bet ir visos šalies žmones.

Pernai jau nuo pavasario švėkšniškiai irgi ruošėsi šiai dienai: daržuose sėjo, augino ir puoselėjo moliūgus. Ir spalio 31 d. vakarą miestelio parką apšvietė rekordinis moliūgų – žibintų skaičius – net 1128.

Projekto tikslas: Švėkšnos miestelio garsinimas, moliūgų – žibintų Lietuvos rekordo siekimas, dalyvių saviraiškos plėtojimas, bendradarbiavimo skatinimas tarp mokyklų, įstaigų ir bendruomenės.

Dovana nugalėtojams – „Kaukių akademijos“ pramoginis renginys mokyklos bendruomenei.