Saulės miesto bočius sužavėjo Pamarys

bociaiPrieš metus Tauragėje užsimezgusi draugystė tarp Šiaulių ir mūsų krašto senjorų – „Bočių“ bendrijos narių, šįmet liepos pabaigoje sustiprinta Šilutėje. Čia svečiavęsi Šiaulių bočiai žavėjosi Rusnės sala, Pamario krašto unikalumu – kasmet apsemiamomis vietovėmis, etnografinėmis sodybomis.

Mūsiškiai kitais metais pakviesti pasisvečiuoti saulės mieste.

Prieš metus Lietuvos pensininkų sąjungos Tauragės „Bočių“ bendrijos 20-metyje užsimezgė draugystė tarp Šiaulių ir Šilutės senjorų. Šiauliečiai prasitarė, kad norėtų pasivaikščioti Pamario vietovėmis, nes dauguma čia nėra buvę.

Kolegų noras neprasprūdo pro ausis Šilutės rajono „Bočių“ bendrijos pirmininkui Zenonui Karnauskui: liepos 25-ąją autobusų stotyje jis pasitiko 21 žmogaus grupę iš Šiaulių.

Z.Karnauskas šiauliečiams aprodė gražiausias Šilutės vietas, prieplauką, surengė išvyką į Rusnę. Svečiai susidomėję stebėjo kasmet apsemiamas vietas. O Rusnės istoriją papasakojo Rusnės Salos etnokultūros ir informacijos centro direktorė Birutė Servienė.

Svečiai, B.Servienės ir Z.Karnausko vedami, pamatė Rusnės tilto liekanas, pasienio zoną, aplankė etnografinę žvejo sodybą – muziejų. Pensininkai  džiaugėsi, kad turėjo tokią šaunią, savo laiko nepagailėjusią gidę ir kad pirmą kartą jiems teko klausytis taip įdomiai pasakojamos krašto istorijos.

Šiauliečiai aplankė ir Uostadvarį, apžiūrėjo vandens kėlimo stotį, o tada jų kelias vedė atgal į Šilutę. O čia vietiniai bočiai jau laukė su vaišėmis ir maršu. Dainų ir geros nuotaikos fone Z.Karnauskas dėkojo atvykusiems draugams, įteikė jiems padėkos raštus už bendradarbiavimą.

Ši draugystė nežada nutrūkti – kitais metais mūsų bočiai vyks į Šiaulius – ten saulės miesto senjorai pasikvietė Šilutės „Bočių“ 26 senjorus į savo bendrijos 15 metų jubiliejų.