Sausio 13-osios paminėjimo renginiai Šilutės rajone

 Pernai prie Šilutės pirmosios gimnazijos pastatytas Vilties angelas. / Edvardo Lukošiaus nuotr.Sausio 13-ąją Šilutės rajone vyks renginiai, skirti paminėti Laisvės gynėjų dieną.

Švietimo ir mokslo ministerija kviečia visas šalies mokyklas, kitas mokymo įstaigas sausio 13 d. 8 val. prie kiekvieno lango uždegti atminimo žvakes ir taip prisijungti prie pilietinės akcijos „Atmintis gyva, nes liudija“ bei pagerbti prieš 20 metų žuvusius už Lietuvos laisvę. Po jos kviečiame toliau tęsti pirmąją pamoką, dalytis prisiminimais ir apmąstymais apie šią svarbią Lietuvos istorijos datą.

Žvakių uždegimo laikas fiksuotas ( 8.00 – 8.10 ) tam, kad žvakių liepsnelės plazdėtų įvairiose miestų ir vietovių vietose vienu metu. Ypač efektingai tai atrodo ryte, nes dar tamsu ir daugelis skubėdami į darbą atkreips į tai dėmesį ir prisimins dienos svarbą.

Sausio 13-ąją minint 21-ąsias Laisvės gynėjų dienos metines, Liberalų sąjūdis ir Šilutės muziejus skelbia akciją „1991 m. sausio 13-oji: jei buvai Vilniuje – pasirašyk!“. Jos metu bus sudaromi konkretūs kruvinųjų sausio įvykių dalyvių sąrašai bei perduoti saugoti muziejui.

Akcija vyks sausio 13 d. nuo 12 iki 20 val. „Gintaro” vaistinės kieme, Lietuvininkų g. 30 (priešais Šilutės paštą).

Taip pat kviečiami dalyvauti ir rajono gyventojai, kurie turi fotomedžiagos iš šių įvykių. Vietoje bus daromos turimų dokumentų, kurie yra neįkainojami Šilutės istorijai, kopijas. Veiks Šilutės muziejaus fondų ekspozicija. Vakare prie liepsnojančių laužų gyventojai kviečiami pasidalinti arbatos puodeliu, simboline koše ir vienas kito šiluma.

Šilutės kultūros ir pramogų centre Laisvės gynėjų dienos minėjimas – literatūrinė-muzikinė kompozicija „NEUŽMIRŠTI…“ ir vakarojimas prie Atminties laužo. 

Dalyvauja Šilutės Meno mokyklos styginių instrumentų orkestras (vad. A.Kazlauskytė, koncertmeist. R.Stankuvienė), kamerinis choras „Vartana“ (vad.G.Matulienė), vokalinis vaikinų ansamblis (vad.G.Matulienė), mišrus choras „Pamario aidas“ (vad. V.Jovaiša, N.Sniečkuvienė), solistė Rebeka Auškalnytė ir gitarų ansamblis, sporto klubas „Atėnė“ (vad. I.Mikutytė).

facebook fotkes Galerija: Sausio 13-osios minėjimas 2011