Savaitė mokykloje tėvams pralėkė lyg viena diena

2 pamario_mokykla_tevu_savaiteŠilutės Pamario pagrindinėje mokykloje vyko pradinių klasių mokinių tėvų savaitė.

Pirmoji savaitės diena buvo skirta profesiniam orientavimui ir pavadinta “Pažink mano profesiją”. Kai kurių klasių mokiniai  pamokas stebėjo miškų urėdijoje, Šilutės durpyne, kitiems mokykloje pamokas profesinio orientavimo temomis vedė tėveliai. 1 pamario_mokykla_tevu_savaite

Vaikai sužinojo daug naujo apie kirpėjo profesiją, pieno gaminių kelią iki mūsų stalo, apie kelių tiesimą ir maisto gaminimą.

Pamokėlių metu vaikams buvo daromos šukuosenos, demonstruojama pieno gaminių technologija, jie sužinojo kitų profesijų specifiką. Smalsūs vaikai tėvelius apibėrė klausimai apie jų profesijas.

Antroji diena buvo skirta atviroms pamokoms tėvams. Tėvai dalyvavo pamokose, stebėjo kaip jų vaikai elgiasi ir dirba pamokose. Tėveliai džiaugėsi nauja patirtimi, lygino šiuolaikinę pamoką su savo vaikystės pamokomis ir pastebėjo, kad laikas mokymą pakeitė į gerą.

Kitą dieną patys tėvai vedė pamokas ir tai buvo nemenkas išbandymas. Tėvai pastebėjo, kad tai daug laiko ir pastangų reikalaujantis procesas, jei siekiama panaudoti įvairius mokymo metodus, priemones, sudominti mokinius. Mokiniams tokios pamokos patinka, nes paįvairina kasdienybę, į mokyklą įneša suirutę ir šventę, nes dauguma tėvelių po pravestos pamokos mokinius apdovanojo saldainiais. Vaikai pasijuto tarsi šventėje, o tėveliams tai buvo naudinga patirtis.

6 pamario_mokykla_tevu_savaiteKetvirtadienį savaitės veiklą vainikavo sporto šventė „Judame visi – dideli ir maži“mokyklos sporto salėje. Joje dalyvavo po dvi šeimas iš kiekvienos klasės. Komandos varžėsi įvairiose estafetėse, kurių metu teko bėgti, lazdomis ridenti kamuolį, įveikti kliūtis, atlikti užduotis su priemonėmis. Komandos varžėsi aktyviai ir draugiškai, ore tvyrojo puiki nuotaika. Šventės dalyviai buvo pavaišinti skanėstais, visi dalijosi išgyventomis emocijomis.

Tėvų įtraukimas į ugdymą – sudėtingas procesas šiuolaikinėje mokykloje, su kuriuo susiduria dauguma mokytojų. Pastebima, kad tai duoda didelę naudą mokinių mokymosi motyvacijai ir pasiekimams, tad reikia pasidžiaugti tėveliais, kurie randa laiko dalyvauti mokyklos veikloje. Tėvelių vardu dėkoju pradinių klasių mokytojoms ir pavaduotojai Violetai Chockevičienei už puikius įspūdžius ir įdomią savaitę mokykloje.