„Šiemet įvedėme naują rungtį „Nuo stalo prie dalgio“ ir taip atskyrėme pirmą kartą dalgiu šienaujančius ir daugiau patirties turinčius šienpjovius. Žinoma, visi lauks tradicinio profesionalų pasirodymo, čia šienpjoviai rungsis ilgiausioje – 100 m atkarpoje, komandinėje rungtyje, o vėliau kausis dėl metų šienpjovio ir šienpjovės titulų. Vertinsime tiek šienavimo laiką, tiek kokybę. Bus varžomasi ir dėl gražiausiai ir atidžiausiai nušienauto lauko. Renginio kulminacija – draugiška šienpjovių pradalgė, kai visi nebelenktyniaus. Šiemet juos lydės ansamblio „Pilutė“ atliekamos šienpjovių dainos.“ – sakė Baltijos aplinkos forumo direktorius Žymantas Morkvėnas.
Nuolatiniai čempionato dalyviai iš Kretingalės Vaiva Savickė ir Sigitas Savickis teigia, kad labiausiai į renginį juos vilioja bendrystė ir galimybė tobulėti. „Aš kasmet vykstu pasisemti įkvėpimo. Taip gera sutikti daug bendraminčių, kurie noriai dalinasi patirtimi. Mane žavi, kad tiek profesionalių šienpjovių suvažiuoja. Tiek vyrų, tiek moterų.“ – sako V. Savickė, pernai su Lietuvos rinktine vykusi į Pasaulio šienpjovių čempionatą ir laimėjusi pirmą vietą moterų tarpe.
Šienpjovė džiaugiasi neseniai įsigijusi tinkamo dydžio austrišką dalgį ir planuojanti vykti pas praėjusių metų čempioną Arūną Kaktą į Šilutės rajoną pasimokyti jį tinkamai paruošti. „Arūnas sakė parodys, kaip geriau dalgį išplakti, patobulinsime techniką. Mano vyras Sigitas dalyvaus pagrindinėje rungtyje, o aš šiemet prisijungsiu prie Draugiškos pradalgės. Joje sustojus tokia vienybė jaučiasi“, – šypsosi V. Savickė.
Šienpjovių čempionatas puoselėja užmarštin išeinančią šienavimo dalgiu tradiciją. Tuo pačiu jis informuoja visuomenę apie ūkininkavimą santarvėje su gamta bei nykstančių rūšių apsaugos būtinybę. Nemuno deltos pievose tebeklesti gausybė paukščių – jų gausa neatsiejama nuo regione praktikuojamos šienavimo tradicijos, padedančios sparnuočiams išgyventi. Šienaujant dalgiu, laiku pastebėjus paukščių lizdą ar retus augalus, galima juos apeiti, palikti augti, subręsti. Net ir šienaujant traktoriumi galima sumažinti poveikį gamtai, tinkamai pasirinkus šienavimo laiką ir būdą. Apie tai kalbama renginio metu.
Nemuno deltos pievos yra rečiausio Europos giesmininko – meldinės nendrinukės perimvietės. Čempionatas vyksta pievose, kur gyvena šis retas paukštis, taip atkreipiant dėmesį į tai, kad gamtos apsauga ir ūkininkavimas gali būti suderinami.
Norinčius dalyvauti čempionate organizatoriai kviečia užsiregistruoti svetainėje meldine.lt arba telefonu +370 614 12 911. Daugiau informacijos: https://meldine.lt/sienpjoviu-cempionatas/
VšĮ Baltijos aplinkos forumas inf.
Rašyti atsakymą