Savaitgalį ne vienam vairuotojui teko pasitikrinti blaivumą

2021 m. spalio 7-10 d. Tauragės apskrities vyriausiojo policijos komisariato pareigūnai siekdami užtikrinti eismo saugumą keliuose, vykdė vairuotojų, įskaitant dviračių ir elektrinių paspirtukų, blaivumo, apsvaigimo nuo narkotinių ar kitų psichiką veikiančių medžiagų kontrolę.

Priemonės metu policijos pareigūnai Tauragės apskrities vyriausiojo policijos komisariato aptarnaujamoje teritorijoje nustatė 8 neblaivius vairuotojus.

Didžiausias nustatytas neblaivumo laipsnis automobilio vairuotojui fiksuotas penktadienį, spalio 8 d., kuomet Šilutės r., Macikų k., automobilį „Toyota RAV4” vairavo neblaivus vyras, gim. 1970 m. Vairuotojui nustatytas sunkus girtumo laipsnis – 3,33 prom. Pagal Lietuvos Respublikos baudžiamojo kodekso 2811 str. 1 d. (transporto priemonių vairavimas, kai vairuoja neblaivus asmuo), asmeniui gresia bauda arba areštas, arba laisvės atėmimas iki vienerių metų.

Patikrinimų metu pareigūnai išaiškino 13 Kelių eismo taisyklių pažeidimų, tarp kurių – vairavimas neturint teisės vairuoti, kai teisė vairuoti yra atimta arba neįgyta, neįregistruotos, privalomuoju civilinės atsakomybės draudimu neapdraustos transporto priemonės vairavimas, taip pat vairavimas transporto priemonę, kuriai neatlikta privaloma techninė apžiūra.

Priemonės metu nustatyti ir 3 neblaivūs dviratininkai. Vienam iš jų girtumas viršijo 1,5 prom. Šis „etatinis“ vairuotojas per savaitę Šilutės pareigūnams įkliuvo jau antrą kartą.

Norėdami užkirsti kelią greičio mėgėjams ir neblaiviems vairuotojams, keliantiems pavojų ne tik savo, bet ir kitų eismo dalyvių saugumui, policijos pareigūnai ir toliau vykdys greičio kontrolės akcijas ir vairuotojų blaivumo patikrinimus, intensyviai patruliuodami visoje Tauragės apskrities vyriausiojo policijos komisariato aptarnaujamoje teritorijoje.

Raginame gyventojus nesėsti už automobilio vairo, esant neblaiviems ir neleisti to daryti kitiems asmenims. Taip pat turint įtarimų, kad transporto priemonę vairuoja galimai neblaivus asmuo, apie tai nedvejodami praneškite policijos pareigūnams.

Saugaus kelio!