Savaitgalį skambėsiančioje bliuzo fiestoje bus dalinami „gerumo narkotikai“

„Bliuzo naktys 2012“ savo tradicinę hipišką atmosferą sustiprins ir lankytojų ūpą kels dalindama „gerumo narkotikus“. / Simonos Pužaitės (silutesnaujienos.lt) nuotr.Jau penktadienį startuosiančios jubiliejinės „Bliuzo naktys 2012“ savo tradicinę hipišką atmosferą sustiprins ir lankytojų ūpą kels dalindama „gerumo narkotikus“.

Gausią muzikinę ir pramoginę porciją paįvairins ir specialios gliukozės tabletės, paverčiančios žmones geresniais, ir pagalbos daiktais kampelis, ir šventinis „bliuzų“ tortas, kuriuo vaišinsis visi norintys.

„„Bliuzai“ niekad nebuvo vien tik muzikinis festivalis – tai reiškinys, skleidžiantis laisvės ir gerumo atmosferą, tad nieko keisto, jog jis sėkmingai gyvuoja jau dvi dešimtis metų. Šiemet tikimės gerumo aurą lankytojams paskleisti dar intensyviau, skatindami juos ne tik atsipalaiduoti, bet ir atkreipti dėmesį į vargingiau gyvenantį tautietį“, – sako „Bliuzo naktų 2012“ prodiuseris Algirdas Barniškis-Blėka.

Savitarpio pagalbos užkratą festivalyje turėtų paskleisti legalus narkotikas – „gerumo tabletės“. Tai gliukozės gabaliukai, įpakuoti į peršviečiamus maišelius ir „įdaryti“ šmaikščia naudojimo instrukcija bei palinkėjimais būti gerais visus metus. „Gerumo tabletes“ dalins VšĮ „Geros valios projektai“ savanoriai.

Tie, kuriems tabletes suveiks, turės progą atlikti gerus darbus, pavyzdžiui, atiduoti nereikalingus daiktus „Pagalbos daiktams“ kampelyje. Tai atviras tinklas, jungiantis galinčius suteikti paramą daiktais ar paslaugomis, reikalingomis nepasiturintiems gyventojams.

Organizacijos nariai, pasitelkę šūkį „Nuogas kūnas, bet ne siela“, kvies visus fotografuotis prie humoristinio stendo, taip pat suks filmuką apie „Bliuzo naktų“ lankytojų gerumą, dalins skrajutes ir lipdukus. Atverti gerumo čakras padės ir Lietuvos raudonojo Kryžiaus draugijos jaunimo bei „Būk geras“ palapinės.

Vertinantys šmaikštumą ir netradicinius vaizdus galės įsiamžinti ir ant unikalių medinių magnetukų. Lankytojų nuotaikos bus fiksuojamos, paverčiamos retro stiliaus fotografijomis ir iš karto perkeliamos ant tokių magnetukų. Kaip teigia Lietuvoje dar neregėtos technologijos kūrėjai, tai puikus netradicinis būdas įsiamžinti ir prisiminti festivalį.

„Bliuzo naktų“ pramoginėje karuselėje taip pat suktis stalo futbolas, pirtis ant ratų, „Gyvoji biblioteka“, protų mūšiai, alpinisto siena, batutas, katapulta, vandens kamuoliai, „Beglobio lenktynės“ ir dar galybė kitų užsiėmimų, skirtų įvairiausio amžiaus ir pomėgių žmonėms.

Smaližiams ir visiems, norintiems pasveikinti festivalį su jubiliejumi, bus privaloma paragauti įspūdingo dydžio torto, kurį paruoš „Rūtos konditerija“. Sutemus ežero pakrantę nušvies tradicinės bliuzo ugnys, o lankytojų pamėgtos „jam session“ nenutrūkstamai skambės iki pat paryčių.

Liepos 6-7 d. Varniuose vyksiančiose dvidešimtose „Bliuzo naktyse 2012“ lankytojus linksmins margaspalvė bliuzmenų komanda – Čikagos bliuzo tradicijų puoselėtojas, funky blues stiliaus ikona Boney Fields (JAV), žinomas JAV gitaristas ir vokalistas John Mooney su Naujojo Orleano komanda „Bluesiana“, bliuzo ir jam artimų stilių atlikėjai iš įvairių Europos šalių – „Krissy Matthews Band“ (Didžioji Britanija, Lenkija), „Copenhagen Slim“ (Danija), „Dramamama“ (Estija), „Coolmans Report“ (Latvija), „The Road Band“ su Y. Bush (Lietuva, JAV).

Festivalyje pirmą kartą veiks ir lankytojų scena, joje kiekvienas norintis galės įsijausti į bliuzmeno ar rokerio vaidmenį. Tiems, kuriems mūzos nepagailėjo muzikinio talento ir gebėjimo sužavėti vertinimo komisiją, festivalio organizatoriai įteiks originalią „Jack Daniels“ gitarą.