Savanorių žaidynėse šilutiškiams – visų spalvų medaliai

savanoriaiDvi dienas Alytuje vyko tradicinės XXII Krašto apsaugos savanorių pajėgų (KASP) sporto žaidynės. Šilutės 305 pėstininkų kuopos kariai savanoriai, vadovaujami kapitono Gedimino Lapinsko, irgi dalyvavo žaidynėse bei iškovojo ne vieną prizinę vietą.

Kasmet Savanorių žaidynes organizuoja vis kita rinktinė ir jos vyksta skirtingose vietose. Šiemet organizavo KASP Dainavos apygardos I rinktinė. Pirmos Savanorių žaidynės vyko 1991 metais Vilniaus Vingio parke, tąkart tai buvo ne tik sportinis renginys, bet ir politinė pasipriešinimo sovietiniams okupantams akcija.

Savanorių galiūnų komanda T.Lukošius, N.Srūgys, E.Sungaila, R.Kavaliauskas su komandos treneriu - vadovu G.Lapinsku (antroje eilėje pirmas iš kairės). / Organizatorių nuotr.Per du dešimtmečius savanorių žaidynės tapo svarbia Savanorių pajėgų gyvenimo dalimi, skatinančia karių fizinį pasirengimą ir sportinę veiklą. Žaidynės ugdo vienybės, pajėgų, kaip vienos karių bendruomenės, suvokimą, atsakomybės ir pasididžiavimo savąja rinktine, o kartu ir visomis pajėgomis, jausmą.

KASP Žemaičių apygardos 3-osios rinktinės 305 pėstininkų kuopos vadas, kapitonas G.Lapinskas sako, jog ir pernai Armalėnuose, ir šiemet Alytuje žaidynės buvo įdomios ir kupinos gerų sportinių emocijų. Žaidynes pagyvino naujos konkursinės rungtys – kareiviškas biatlonas, krepšinis 3×3, paplūdimio tinklinis.

Teisę dalyvauti XXII KASP sporto žaidynėse Šilutės 305 pėstininkų kuopos kariai savanoriai išsikovojo birželio 9-10 d. Armalėnuose vykusiame KASP Žemaičių apygardos 3-iosios rinktinės karių ir darbuotojų sąskrydyje. Tai tradicinis sportinis renginys, kurio metu išrenkama sportiškiausia kuopa. Šiemet sąskrydžio nugalėtojais tapo Šilutės 305 pėstininkų kuopos komanda.
 
Į Alytų vykdami šilutiškiai žinojo, kad teks susikauti su didelę žaidynių patirtį turinčiomis komandomis, tačiau rankų nenuleido ir atskirose rungtyse iškovojo visų spalvų medalius.

”Savanorių galiūnų konkursas“ – tai viena ypač daug fizinės jėgos ir ištvermės reikalaujanti rungtis. Mūsų kuopos galiūnai T.Lukošius, N.Srūgys, E.Sungaila ir R.Kavaliauskas iškovojo II vietą, nusileidę tik šiauliečiams.

Svarsčio kėlimo rungtyje asmeninėje įskaitoje mūsiškis E.Sūdžius iškovojo III vietą ir pasidabino bronzos medaliu. Granatos svaidymo rungtyje I vietą iškovojo mūsų savanoriai R.Puodžiūnas ir O.Lazauskas.

savanoriaisavanoriaisavanoriai

Žaidynių nugalėtojais tapo šeimininkai alytiškiai, po 11-os metų nepertraukiamo pirmavimo iš turnyro lentelės viršūnės išstūmę Panevėžio KASP sportininkus. Antri buvo šiauliečiai, treti – panevėžiečiai.

Kitąmet žaidynes planuojama surengti Panevėžyje.