Saviraiškos džiaugsmas su dailininke ir tekstų kūrėja Sigute Ach

daikininke sigute_achRugsėjo 13 d., ketvirtadienį, Šilutės Fridricho Bajoraičio viešosios bibliotekos Žemaičių Naumiesčio filiale vyko edukacinės akvarelės dirbtuvės su dailininke, viena žymiausių vaikų knygų iliustruotoja Lietuvoje, rašytoja Sigute Ach.

Jos kūryba yra lengva, paslaptinga, elegantiška, tarsi nužengusi iš vaikystės pasaulio. Sigutės Ach knygos – edukacinio pobūdžio, skirtos ikimokyklinio ir vyresniojo mokyklinio amžiaus vaikams. Iliustracijos kuriamos pieštuku ir akvarelės technika. Ji yra iliustravusi ir kitų autorių knygas vaikams. Sigutė Ach piešia miniatiūras, atvirukus, leidžia užrašams skirtas knygutes – albumėlius, veda kūrybinius seminarus.

Žemaičių Naumiestyje dailininkė susitiko su pradinukais. Edukacinės akvarelės dirbtuvės buvo organizuotos dviems grupėms. Pradėdama užsiėmimus Sigutė Ach susirinkusiuosius nuramino, kad nesvarbu, jei kas nors ir nemoka piešti, nes čia svarbiausia – potyris ir noras, sugebėjimas pajusti.

Pradžioje mokinukams dailininkė viską paaiškino detaliai, išdavė profesionalių dailininkų darbo technikos subtilybes: kaip teisingai išplauti teptuką, kur jį laikyti ir kaip nusausinti, kaip paruošti lapą akvarelei lieti, kaip naudoti spalvas, kad jos teisingai susilietų.

Vėliau patys vaikai įsijungė į kūrybos procesą. Kiekvienas dalyvis popieriaus lape liejo akvarelę ir atsipalaidavęs, įjungęs savo vaizduotę, stengėsi įžvelgti savo kūrinyje daiktą, gyvūną, reiškinį.

Kūriniams reikėjo sugalvoti pavadinimus, o tiksliau, komentarą, susidedantį ne mažiau kaip iš trijų žodžių. Pavadinimų būta įvairių: „Ežeras mano vidiniame pasaulyje“, „Spalvotas skanus cepelinas“, „Žėrinti pūkuota katė“, „Mano vidinio pasaulio raganosis, kuris pučia ugnį“…

Antrojoje užsiėmimų dalyje Sigutė Ach pakvietė vaikus paklausyti Tibeto vienuolių varinio varpelio skambėjimo ir patiems pabandyti juo paskambinti. Varpelio skambėjimo fone dalyviai skaitė savo akvarelių pavadinimus.

Dailininkė labai nuoširdžiai bendravo su vaikais, patardama ir padrąsindama juos, todėl tiek daug šiltų emocijų suteikė šis susitikimas. Atsisveikindama Sigutė Ach vaikams padovanojo po savo sukurtą atviruką, o bibliotekai – savo albumą „Balta ir spalvota“.

Edukacinės akvarelės dirbtuvės organizuotos vykdant projektą „Profesionalaus meno ir saviraiškos dialogas“, finansuotą Lietuvos kultūros tarybos ir Šilutės rajono savivaldybės.