Savivaldos dieną minėjo pradinukai

IMG 7688Spalio 10-ąją –  Vietos savivaldos dieną – Šilutės F.Bajoraičio viešojoje bibliotekoje vyko protų turnyras „Mes – Šilutės krašto vaikai”, kuriame susirungė Pamario pagrindinės mokyklos pradinių klasių komandos.

Jau nuo pirmojo turo „Įvairūs klausimai apie Šilutės kraštą” prasidėjo įnirtinga kova. Net 7 klausimus iš 10 atsakė „Išmanieji pamariečiai” (4e kl., mokyt. Snieguolė Diekantienė) ir išsiveržė į priekį. Nuo jų nedaug atsiliko „Googliukų” (4f kl., mokyt. Jolanta Kutkienė) komanda, surinkusi 6 taškus.

II ture buvo patikrintos skaitymo žinios. Visi žinojo žymius vaikų rašytojus Astridą Lindgren, Hansą Kristijaną Anderseną, pažino ir įvardijo pasakų personažus.

III ture mažiesiems protų turnyro dalyviams teko pasukti galveles ir įminti net 10 mįslių. Šis turnyras davė puikių rezultatų. Visos komandos pasirodė šauniai – mįslės buvo įmintos.

IV turas – muzikinis, sukėlė daugiausiai vaikų emocijų. Klausydamiesi muzikinio klausimo (ištraukų iš animacinių filmukų, dainų, šokių) turnyro dalyviai ir patys linksmai lingavo, pritardami muzikiniam kūriniui. Vaikams nelengva buvo atsakyti į klausimą, kokios šalies nacionalinis šokis yra sirtakis, todėl jiems į pagalbą suskubo mokytoja Vida Giedrienė, vienintelė išdrįsusi pademonstruoti šį graikų šokį. Tai padėjo komandai „Ainiai” (4d kl., mokyt. Dalia Solovjovienė) teisingai atsakyti į klausimą.

Surinkę net 29 taškus „Išmanieji pamariečiai” buvo paskelbti turnyro nugalėtojais ir jiems įteiktas specialusis prizas. Liko nenuskriaustos ir kitos komandos, laimėjo draugystė!

Kol komisija sumavo komandų taškus, Šilutės F. Bajoraičio viešosios bibliotekos bibliotekinių procesų automatizavimo inžinierius Donatas Dobilinskas moksleiviams pristatė elektroninę skaityklę, kuri parengta vykdant projektą „Elektroninių paslaugų vadybininkai – kompetentingi bibliotekininkai”.

Elektroninės knygos populiarėja jau ir Lietuvoje, nors ir ne tokiu pagreičiu kaip pasaulyje. Viena iš nedidelio elektroninių knygų populiarumo priežasčių yra ta, jog dar nedaug kas turi tokioms knygoms skaityti reikalingus įrenginius – knygų skaitytuvus. Vaikai turėjo galimybę pamatyti, paliesti, išbandyti elektroninę skaityklę. Jie buvo pakviesti apsilankyti Vaikų aptarnavimo skyriuje, kur galima paskaityti šiuo prietaisu elektroninių knygų.
Biblioteka, įgyvendindama šį projektą, sudarys sąlygas bibliotekos skaitytojams naudotis nauja elektronine paslauga – skaityti elektronines knygas.

Savivaldos diena – visų žmonių ir pačių mažiausiųjų šventė, nes visi gyvename tam tikroje savivaldoje, o mes – Šilutės!