Savivaldos dieną – valdžios perversmas

savivalda biurokrataiŠilutės rajono savivaldybė kuria išskirtinę tradiciją – Vietos savivaldos dieną švęsti nenuobodžiai, be „valdiškų“ kalbų ir įprastų minėjimų scenarijų, o savivaldos darbuotojams atvirai ir smagiai bendraujant su visuomene.

Trečiadienio rytą kai kurių savivaldybės skyrių vairas valandai buvo perduotas ketvirtajai valdžiai – žiniasklaidai. Protų turnyro žaidimas plačiu spektru patikrino politikų, valdininkų, žiniasklaidininkų, medikų, gimnazistų ir pedagogų  komandų bendras žinias, loginį mąstymą. Seniūnų ir seniūnaičių sąšauka – bendravimas prie apskritojo stalo bei iškilmingai įteikti padėkos ženklai parodė dėmesį tiems, kurie dažnai lieka nepastebėti ir atrodo kaip savaime suprantamas dalykas.

Žurnalistams – iššūkiai Savivaldybėje

Pasak Savivaldybės Komunikacijos skyriaus vyriausiosios specialistės Ingridos Jokšienės, Vietos savivaldos dieną sugalvota valdžią užleisti ir parodyti kitą barikadų pusę žiniasklaidai, kuri yra ypač paveiki ir turi svorį visuomenėje. Savivaldybės darbuotojai iš žiniasklaidos dažniausiai sulaukia kritikos, tad jiems norėta parodyti kitą darbo pusę.

„Jei po žiniasklaidininkų idėjų kažkas pasikeis, tuomet šis žaidimas bus padaręs ir realią naudą“, – kalbėjo „Šilutės naujienų“ komercijos direktorius Sigitas Grinčinaitis, valandą laiko tapęs Šilutės rajono savivaldybės meru. Naujojo darbo pradžioje jis paprašė merės referentės supažindinti, ką apie Šilutę rašo respublikinė spauda.

Paaiškėjo, kad vienintelė žinia – apie moterų futbolo komandos „Blizgės“ pergalę turnyre. S.Grinčinaitis padarė išvadą, kad reikia stiprinti merės ir rajono savivaldybės žinomumą, viešuosius ryšius, todėl įpareigojo pasirūpinti, kad Daivai Žebelienei būtų sukurtas puslapis „Facebook“ tinkle. Pirmasis įrašas ten turėtų būti – sveikinimas „Blizgių“ futbolo komandai.

S.Grinčinaitis su mere aptarė pasiūlymą papildyti rajono Tarybos reglamentą nuostata, kad Tarybos narys, tris kartus pripažintas galimai pažeidęs Viešųjų ir privačių interesų derinimo įstatymą, būtų svarstomas rajono Taryboje, ar gali toliau eiti rajono politiko pareigas. Tarybos nariai galėtų siūlyti Reglamentą pažeidusiam nariui atsistatydinti.bulves

Šilutės r. savivaldybės mero pavaduotojas Algirdas Balčytis vietomis pasikeitė su Šilutės TV žurnalistu Marijumi Budraičiu ir atskleidė jam savo gyvenimo peripetijas. Įsakymą pradėti šildymo sezoną ikimokyklinėse įstaigose pasirašė laikraščio „Pamarys“ redaktorius Petras Skutulas, tapęs administracijos direktoriumi. Administracijos direktoriaus pavaduotoją Vygantą Kamarauską pavadavo portalo „Šilutės ETA žinios“ žurnalistas Orestas Lidžius.

Interneto svetainės „Žinios1“ žurnalistė Ingrida Slavickaitė dirbo Vaikų teisių apsaugos skyriuje. Jai buvo surengtas miniegzaminas su klausimais, kaip spręsti įvairias problemines situacijas. Net tris darbuotojus į Savivaldybę atsiuntė laikraščio „Šilokarčema“ redakcija. Jie sukosi Komunikacijos, Kanceliarijos ir Socialinės paramos skyriuose.

Protų kovas laimėjo gimnazistai

Teatralizuotai vyko protų turnyras „Šaukinys – vietos savivalda“. 6 komandos varžėsi tarpusavyje, ką žino apie Šilutės krašto istoriją, žmones, ar atpažįsta vaizdus, muziką.

Su šūkiu „Sveikų nėra, yra tik nepatikrinti!“ varžėsi medikų „Šprico“ komanda, vadovaujama Lauros Burbeckaitės. Į kovą stojo Savivaldybės administracijos komanda „Biurokratai“, vadovaujama Raimundo Ambrozaičio, Šilutės Pirmosios gimnazijos „Pelėdžiukai“ (kapitonas Algirdas Gečas), Vydūno gimnazijos komanda „Vydūniečiai“ (kapitonė Lilija Zdanevičienė) ir žiniasklaidininkai „4 skyrius“ (kapitonas O.Lidžius). Rajono Tarybos nariai susibūrė į komandą „Be politikos“, kuriai vadovavo Vincenta Bubilienė. Į žaidimo areną taip pat įsiveržė nežinomą misiją vykdantis „Desantas“ iš Lietuvos savivaldybių asociacijos (kapitonas Arūnas Valinskas).

„Būtume laimėję, jei internetas būtų greičiau veikęs“, – juokavo A.Valinskas, mat svečių komanda pastalėje pasikišę naudojosi „juodosiomis technologijomis“ – kompiuteriu ir išmaniaisiais telefonais.

Teisėjo sutana pasipuošusi komisijos pirmininkė merė D.Žebelienė sveikino pergalę išplėšusią „Pelėdžiukų“ komandą. Jie laimėjo bilietus į Klaipėdos dramos teatro spektaklį „Demonai“, o A.Valinskas gimnazistams padovanojo specialų prizą – du kvietimus į TV žaidimą „Taip ir Ne“.

Obuolių krepšiu apdovanoti 2 vietos nugalėtojai „Biurokratai“. 3 vietą laimėjo šmaikščiausiais pripažinti žiniasklaidininkai, jiems įteikti rūkyti liežuviai. „Nors nebuvome specialiai pasipuošę ir negavome papildomų balų už aprangą – pagal žinias buvome geriausi, todėl tuo didžiuojamės. Parodėme, kad turime galvas!“ – sakė žiniasklaidininkų komandos kapitonas O.Lidžius.

Vietos savivaldos dienos proga pirmą kartą į Kultūros ir pramogų centrą sukviesti visų seniūnijų seniūnai ir seniūnaičiai. Prie šventinių stalų susiskirstę grupelėmis jie diskutavo apie savivaldos reikšmę, problemas ir pozityvius dalykus. Diskusijas moderavo žiniasklaidos atstovai. Plačiau apie diskusiją – kitame „Šilutės naujienų“ numeryje.

Vakare vyko Egidijaus Sipavičiaus koncertas „Mano jūra – tolima ir artima“, o rajono savivaldybės vadovai įteikė gausybę padėkų savivaldybės administracijos darbuotojams už ilgametį nepriekaištingą darbą, visuomeninę veiklą, dėkojo bendruomenės nariams.

Fotoalbumas

joomplu:7376 joomplu:7382 joomplu:7385