Savivaldybė parems verslininkus, kurie vasarai įdarbins nepilnamečius

Dirbti vasarą norintys jaunuoliai ir juos įdarbinti norintys darbdaviai jau kviečiami registruotis.

Artėjant vasarai daug nepilnamečių jaunuolių svajoja bent porą mėnesių padirbėti.

Savivaldybės administracija parengė Jaunimo užimtumo vasarą ir integracijos į darbo rinką programą ir planuoja paremti darbdavius, priimančius į darbą jaunuolius nuo 14 iki 19 metų.

Jaunuoliai, norintys padirbėti ir darbdaviai, norintys priimti į darbą nepilnamečius kviečiami registruotis nuo gegužės 15 dienos.

S. Tamašauskienė klausė, kokiais argumentais bus vadovaujamasi atrenkant dirbti norinčius jaunuolius.

Pirmiausia įdarbins septynis

Pristatydama Šilutės savivaldybės „Jaunimo užimtumo vasarą ir integracijos į darbo rinką programą“ rajono tarybos politikams, Savivaldybės jaunimo ir sporto reikalų specialistė Rimantė Čiutienė sakė, kad programos finansavimui šiuo metu skirta 4200 eurų. Todėl dviem mėnesiams jau galima įdarbinti 7 jaunuolius. Jaunuolius įdarbinusioms įmonėms už kiekvieną įdarbintą jaunuolį bus mokama po 300 eurų kas mėnesį. Viena verslo įmonė į darbą gali pakviesti ne daugiau kaip 5 jaunuolius.

Konservatorė Sandra Tamašauskienė iš karto klausė, kokiais argumentais bus pasiremta atrenkant dirbti norinčius jaunuolius. Ji mano, kad padirbėti norės tikrai daugiau nei 7 jaunuoliai.

R. Čiutienė sakė, kad bus registruojami jaunuoliai, kurie galės nurodyti savo būsimą darbdavį. Bus registruojami ir darbdaviai, kurie pateiks savo poreikius. Todėl jaunuoliams, kurie norės dirbti, bet neturės pasirinkto darbdavio, bus pateikti darbdavių pasiūlymai. Darbo vietos bus siūlomos atsižvelgiant į paraiškų pateikimo laiką.

A. Kurlianskas domėjosi, ar bus gauta daugiau lėšų, iš kurių būtų galima mokėti kompensacijas verslininkams.

Tikisi gauti daugiau lėšų

Konservatorius Arūnas Kurlianskas domėjosi, ar tikimasi gauti daugiau lėšų mokėti kompensacijas verslininkams ir taip įdarbinti daugiau dirbti norinčių jaunuolių.

R. Čiutienė sakė, kad yra pateikusi paraišką įdarbinimo kompensacijoms gauti ir Jaunimo reikalų departamentui. Jeigu ši institucija patenkins paraišką, tai birželio mėnesį bus galima priimti dar 15 jaunuolių paraiškas dėl įdarbinimo paramos.

Specialistė tikisi, kad paramos lėšų fondą dar papildys ir Socialinės paramos skyrius, pageidaujantis įdarbinti mažiau galimybių turinčius jaunuolius iš rizikos šeimų. Šis skyrius tokių lėšų gali gauti, kai Savivaldybės taryba perskirstys jų gautas ir nepanaudotas lėšas.

A. Endzinas mano, kad iš karto galima buvo sutarti, jog būtų įdarbinti visi norintys jaunuoliai.

Liberalsąjūdietis Audrius Endzinas mano, kad norinčių dirbti jaunuolių tikrai bus daugiau nei 7. Anot jo, bus juokinga, kai „Šilutės baldai” paims iškart 5 jaunuolius, o kitoms įmonėms liks tik dvi Savivaldybės remiamos darbo vietos.

Pasak A. Endzino, jau įprasta, jog Socialinės paramos skyriui perskirstoma po kelis šimtus tūkst. eurų kasmet. Todėl jis mano, kad gal jau dabar galima iškart sutarti, jog visi jaunuoliai, norintys dirbti vasarą būtų įdarbinti.

Savivaldybės administracijos direktorius Virgilijus Pozingis sakė, kad jeigu norinčiųjų dirbti vasaros metu bus daugiau, administracija paieškos lėšų ir pateiks sprendimo projektą Tarybai, kad paramai nepritrūktų pinigų.

Tarybos nariai vienbalsiai pritarė Savivaldybės jaunimo užimtumo vasaros programai.

Komercijos direktorius, korespondentas