Savivaldybės konservatoriai siūlo atsistatydinti Etikos komisijos pirmininkui, šis nesutinka

Paskutiniame Savivaldybės tarybos posėdyje įvyko neįtikėtinas dalykas - opozicionieriai, Tėvynės sąjungos - Lietuvos krikščionių demokratų frakcijos nariai, pareikalavo atsistatydinti Etikos komisijos pirmininką, opozicijos atstovą Algirdą Gečą.

Kai kurie politikai A. Gečą pavadino „tvirto stuburo politiku“, o jis pats griežtai atsisakė atsistatydinti iš Etikos komisijos pirmininko pareigų.
Pasak frakcijos pirmininkės Sandros Tamašauskienės, jis spalio 12 dienos posėdyje suabejojo Vyriausiosios tarnybinės etikos komisijos (VTEK) sprendimu ir taip nuteikė kitus komisijos narius, kad jie nepriėmė jos skundo ir prašymo tirti mero pavaduotojo Sigito Šepučio veiklos etiką.

Tokio pareiškimo valdančiosios koalicijos politikai džiaugsmingai nesutiko, tik stebėjosi, kad tarpusavyje susipešė opozicijos politikai. Anaiptol, A. Gečas sulaukė, net jų palaikymo – jo veiksmai buvo pavadinti tvirto stuburo politiko darbu.

Kovojo iki galo

Tarybos narės S. Tamašauskienės konfliktą su savivaldybės mero pavaduotoju S. Šepučiu rajono Tarybos politikai žino gerai. Jie visi prisimena Savivaldybės Etikos komisijos sprendimą, kuris dalinai pripažino S. Tamašauskienę pažeidus etikos normas. Juk pastaroji politikė pasinaudojo paviešintais nepatvirtintais vienos korespondentės faktais ir apkaltino S. Šeputį neteisingai parinkus vietą kapavietei, kurioje perlaidoti iš Armalėnų kaimo iškasti Macikų lagerio aukų palaikai ir supainiotos Šyšos potvynio bei sniego ir ledo polaidžio sąvokos. S. Šeputis Etikos komisijai tuomet įrodė, kad ne jis vadovavo komisijai, rinkusiai vietą aukų palaikų perlaidojimui ir kad kapus sėmė polaidžio vandenys, o ne Šyšos potvynio.

Tačiau opozicijos lyderei S. Tamašauskienei pasisekė ir savivaldybės Etikos komisijos sprendimą dėl jos pažeidimo panaikino Vyriausioji etikos komisija (VRK).

Todėl, siekdama dar labiau pakenkti savo politiniam priešininkui S. Šepučiui, ji prašė Etikos komisiją ištirti jo veiksmus pažeidžiant jos pilietines laisves. Toks S. Tamašauskienės skundas ir buvo atmestas Savivaldybės Etikos komisijoje spalio 12 d.

Gyrė tvirto stuburo politiką

S. Tamašauskienės pareiškimą išklausęs Laisvės ir teisingumo sąjungos atstovas Steponas Kazlauskas ėmėsi ginti A. Gečo poziciją. Jis politiką pavadino tvirto stuburo žmogumi ir paragino VTEK sprendimo „nevertinti kaip šventos karvės”. Pasak S. Kazlausko, ir toje komisijoje dirba žmonės, kurių sprendimai gali būti irgi abejotini. Jis prisiminė, kad prieš trejus metus taip pat buvo svarstomas VTEK posėdyje ir jos sudėtyje tada buvo trys konservatoriai ir vienas liberalas. Taigi, jeigu komisijos sudėtis panaši ir dabar, tai kodėl jiems nepadėti saviškei?..

A. Gečas neatsistatydins 

A. Gečas patikino, kad tikrai neatsistatydins iš Etikos komisijos pirmininko pareigų. Jis sakė, kad Taryboje eina jau penktą kadenciją ir per tiek laiko nepastebėjo, kad komisijos dirbtų geriau, nei dabartinė Etikos komisija. Pasak A. Gečo, komisija daug laiko skyrė tirti S. Tamašauskienės ir S. Šepučio situaciją, apklausė daug įvairių žmonių. Buvo apsispręsta šioje byloje priimti du sprendimus: vienas pateisino S. Tamašauskienės veiksmus tiriant laidojimo vietos aplinką, o kitas – nepalankus įvertinimas dėl neteisingų kaltinimų S. Šepučio atžvilgiu.

Todėl VTEK sprendimas panaikinti savivaldybės Etikos komisijos sprendimą tikrai nuvylė A. Gečą. Pasak jo, dabar atrodo tarsi VTEK ragintų politikus sakyti netiesą, šmeižti, nes ji juos vis tiek išteisins.
Komercijos direktorius, korespondentas