Savivaldybės specialistai D. Junutienė ir A. Balvočius neabejoja: ir pensijoje veiklos nepristigs

savivaldybePenktadienį Savivaldybės vadovai ir kolegos į užtarnautą poilsį išlydėjo du daug metų Šilutės savivaldybėje dirbusius specialistus: Kanceliarijos skyriaus vedėją Daną Junutienę ir Komunikacijos skyriaus vyr. specialistą informatiką Antaną Balvočių.

Kalbinami „Šilutės naujienų“ jiedu prisipažino šią gyvenimo permainą priimantys natūraliai ir neabejojantys, kad nuobodžiauti ir dabar neturėsią kada, nes jau yra suplanavę daug sau įdomios veiklos.

D. Junutienei – jautrūs raštvedžių žodžiai

D. Junutienė Savivaldybės švietimo skyriuje pradėjo dirbti 1981-ųjų pabaigoje, nuo 2001-ųjų perėmė vadovavimą Kanceliarijai. Iki tol lituanistės išsilavinimą turinti specialistė dirbo dabartinėje Šilutės M. Jankaus pagrindinėje mokykloje.
D. Junutienė rajone žinoma ir kaip knygų autorė bei redaktorė, daug metų ji yra Hermano Zudermano klubo valdybos narė.

Visų 11 rajono seniūnijų raštvedžių darbą kuravusi D. Junutienė kartu su jomis organizavo įvairius renginius, kartu ir keliavo. Atsisveikinimo proga iš raštvedžių ji sulaukė itin jautrių atsisveikinimo žodžių.

„Miela vedėja, buvote neišsenkamu ramybės ir tolerancijos pavyzdžio šaltiniu. Išmintis ir noras elgtis pagarbiai, atskiriant, kas asmeniška, o kas svarbu visiems – ilgam išliks akimirkomis, kurias patyrėme kartu su Jumis bendraudamos, keliaudamos, besimokydamos. Ačiū už pastangas, kad būtume matomos, girdimos ir gerbiamos. Už mokėjimą atidžiai klausytis, rasti guodžiančių žodžių, malonią žvilgsnio galią – tikrojo orumo grožį“, – su meile ir pagarba rašė seniūnijų raštvedės.

Susies save su kūryba

„Aš natūraliai viską priimu ir man viskas gerai“, – taip ramiai į neretam lietuviui nemalonų klausimą apie tai, kaip jaučiasi stovėdama ant šio gyvenimo pokyčio slenksčio, atsako D. Junutienė. Pasak jos, natūraliai ji priima ir įstatymais numatytą Valstybės tarnybos amžių, ir tai, kad dabar šiek tiek keisis įprastas gyvenimo ritmas.
„Pradžioje truputį pailsėsiu, šiek tiek daugiau laiko galėsiu skirti anūkui. O vėliau, manau, kažkaip susiesiu savo laisvą laiką su kūryba“, – pasakojo specialistė.

Ji taip pat planuoja dalyvauti Šilutės trečiojo amžiaus universiteto veikloje, nes žino, jog ten vyksta daug įdomių paskaitų ir kelionių.

A. Balvočius veiklos „prisigalvos“

A. Balvočius prisimena, kad Šilutės savivaldybei jo paslaugų prireikė 1990-aisiais, kuomet jis pats dar dirbo Klaipėdoje. Tuomet šalia mero ir Tarybos kabinetų buvo, anot Antano, „apgyvendintas toks vienišas kompiuteriukas“, kurį jam teko įdiegti ir su juo supažindinti tuometinius Savivaldybės vadovus. Darbas Klaipėdoje Antanui buvęs įdomus, į uostamiestį jis važinėjo traukinuku. Važinėti jam patiko, kelionės metu galėdavęs ir paskaityti, susipažinti su naujausiais savo srities dokumentais, tad kurį laiką jis derino abu darbus.

Tačiau 1990-aisiais, kuomet Rusija „užsuko“ Lietuvai kuro kranelius ir prasidėjo vadinamoji blokada, atsirado įvairių nesklandumų keliaujant. O ir Šilutės savivaldybėje tuo metu, paties Antano žodžiais tariant, „atsirado rimtesnių darbų“, tad jis ir perėjo čia.

„Nuo tada niekur daugiau nesiblaškiau“, – pasakojo Savivaldybės informatikos specialistas.

Jis sako puikiai prisimena tą 1992 m. rajono Savivaldybės tarybos posėdį, kuriame pirmininkaujant Vitalijui Šopiui buvo įsteigta pirmoji Lietuvos savivaldybėse Informatikos ir kompiuterizavimo tarnyba. „Prisimenu įsimintiną, sudėtingą ir atsakingą rajono privatizavimo kompiuterizavimo ir įvairiausių aukcionų vykdymą, kartu su jau tada puikiai supratusiu kompiuterizavimo svarbą Sigitu Šepučiu“, – sako Antanas.

„Šiandien galų gale gavau įsakymą apie atleidimą iš darbo sukakus „LXV“ metams. Greitai prabėgo tie 30 metų Dariaus ir Girėno g. 1“, – kolegoms iš kitų šalies savivaldybių išsiųstame laiške prisipažino šilutiškis.

Šiandien, anot jo, visi galime džiaugtis ir didžiuotis Savivaldybės pasiekimais informatikos srityje. Savivaldybėje visos darbo vietos kompiuterizuotos, visi 20 serverių yra virtualizuoti ir veikia moderniame fizinių Hyper-V serverių klasteryje su modernia rezervinio kopijavimo – atstatymo bei kibernetinės saugos sistema. „Esame pavyzdys daugeliui savivaldybių“, – sako Antanas.

Bet jis tikina nenorintis pasakyti, kad tai jo ar tik skyriaus nuopelnai. „Be Savivaldybės vadovų tinkamo požiūrio į informacines technologijas, be darbuotojų kantraus darbo ir pastangų įsisavinant diegiamas technologijas nebūtume pasiekę tokių rezultatų“, – mano jis.

Klausiamas ką veiks toliau, A. Balvočius šypteli, kad dabar visi jo to klausia. Jis patikina „nesijaučiantis „nusenęs“, todėl nesėdėsiąs ant „pečiaus“ ir prisigalvosiąs kokios veiklos. Dar priduria, kad informatikai ir matematikai apskritai ilgai nesensta, bet neslepia, kad gaila, jog neteks dalyvauti tolimesnėje Savivaldybės informacinių technologijų plėtroje, kai čia jau pereinama prie įvairių elektroninių paslaugų kokybės tobulinimo. „Sėkmės šiuose darbuose! Mylėkime kompiuterius ir jie mylės mus“, – šmaikščiai palinki kolegoms.

A. Balvočius nuo 1989 m. yra Lietuvos kompiuterininkų sąjungos (LIKS) narys, buvo valdybos, revizijos komisijos nariu. Šios sąjungos sudėtyje kuriamas Eksinformatikų biuras, tad šilutiškis mano ir čia rasiantis įdomios, prasmingos ir pelningos veiklos.

„Lieku Šilutės Rotary klubo, Tremtinių sąjungos, TS-LKD ir kt. organizacijų nariu. Nesakau sudie – iki pasimatymo“, – visiems taria žinomas informatikas.