Savivaldybės tarybos opozicijos pareiškimas  dėl Savivaldybės 2021 metų biudžeto

Mūsų savivaldybės planuojamas biudžetas, lyginant su planuotu pernai, kai dar dauguma užsimerkę žiūrėjo į artėjančią pandemiją ir sakė, kad viskam pinigų užteks, mažėja daugiau negu 1,5 mln. eurų ir sudarys 49,900 mln. eurų.

Nepaisant dėl suprantamų priežasčių mažėjančio biudžeto, sveikiname, kad šiame biudžete atsirado vietos tikslinėms dotacijoms ateities specialistams, kurie įgytas kompetencijas atsiveš ir pritaikys mūsų krašte. Džiaugiamės, kad buvo atsižvelgta į opozicijos siūlymus dėl mokinių įdarbinimo lengvatos atostogų metu. Tikime, kad toks viešo ir privataus sektoriaus bendradarbiavimas duos ateityje daug pozityvių rezultatų.

Deja, ties šia vieta džiaugsmo salvės ir baigiasi. Toliau tik ,,trinkeliuojam“, užkasam biudžeto pinigus be minties ir idėjos, vietoj to, kad juos duotume mūsų žmonėms. Kai pasiūlymai dėl vaiko kraitelės pinigų susilaukia komentarų: „Mes vaikus ir be tokių  paramų užauginom“ arba „Tai reikėjo tokią išmoką prieš 10 metų teikti, kad ir mano anūkai būtų gavę…“, po tokių argumentų taip ir norisi sakyti, ar tikrai? Ar tėvai užaugins vaikus be šios paramos? Taip, užaugins… Tik, deja, tai netaps paskata tuos vaikus auginti mūsų krašte, o ar jau tikrai vaikaičiai baigėsi, manau, galime tik paspėlioti, bet linkiu, kad jų dar būtų.

Kitas pasiūlymas „Dalinai kompensuoti mokytojų kelionę į darbą“ buvo išvadintas antikonstitutišku. Ar tikrai siekis išlaikyti ir kartu pritraukti mokytojus į mūsų mokyklas yra antikonstitutiškas?

Kai sugebame per porą dienų rasti, kaip nurėžti nuo biudžeto 1,5 mln. Eur, bet neatsižvelgiama į siūlymus, kuriais siekiama, kad lėšos pasiektų mūsų žmones tiesiogiai ir jie galėtų pasidžiaugti, kad gyvena, dirba mūsų krašte. Kai savivaldybės administracija, nepasikuklina reprezentacinėms ir viešinimo išlaidoms pasiskirti virš 65 000 eurų, tai to niekaip kitaip nepavadinsi, kaip puota bado metu.

Kai atsižvelgiant į pasaulinę ekonominę situaciją, net nepagalvojama, kaip atkurti smulkaus ir vidutinio verslo skatinimo fondą, priešingai, smulkiajam verslui buldozeriu atstumiamas naujas „visų laukiamas“ prekybos centras. Visa laimė, kad praėjusio posėdžio metu buldozerio kuras netikėtai užšalo ir jis sustojo. Visą šią situaciją vadinti socialiai jautria niekaip neišeina.

Jau nekalbėsime, kad iš pateiktų prioritetinių projektų aiškios mūsų vizijos, kaip tapsime „Turizmo žvaigžde“ susidaryti neįmanoma: naujų pastatų bus, naujų trinkelių bus, bet ar bus kam ant jų vaikščioti ir kodėl žmonės turėtų atvažiuoti į juos žiūrėti?..

Už tokį socialiai nejautrų, aiškia strategija nepagrįstą biudžetą Tarybos opozicija balsuoti negali.

Šilutės rajono savivaldybės IX šaukimo tarybos mažuma ( opozicija )

Pirmininkė Sandra Tamašauskienė (TS-LKD frakcija)
Audrius Endzinas (LRLS frakcija)
Zigmantas Merliūnas (TS-LKD frakcija)
Zigmantas Jaunius (TS-LKD frakcija)
Žygimantas Kurlianskas (TS-LKD frakcija)
Arūnas Kurlianskas (TS-LKD frakcija)
Algirdas Gečas (LRLS frakcija)
Daiva Plikšnienė (LRLS frakcija)