Savivaldybės vadovai dėkojo geriausiems mokiniams, menininkams ir sportininkams bei jų mokytojams

mokiniu pagerbimasAukščiausių laimėjimų mokslo, meno ir sporto srityse pasiekusių rajono moksleivių pagerbimas Šilutės rajono savivaldybėje – tradicija, kuri tęsiama jau 10 metų.

Pasibaigus mokslo metams, į Savivaldybę kasmet sukviečiami tie, kas savo pasiekimais visus metus garsino ne tik savo mokyklas rajone, bet ir rajono vardą šalyje bei užsienyje – tarptautiniuose konkursuose.

Antradienį paaiškėjo, kad šiemet geriausiųjų turime tiek, jog visi jie jau sunkiai telpa į Savivaldybės Didžiąją salę. Tačiau šventinės nuotaikos tai nesugadino nei moksleiviams, nei jų pedagogams. Tik susirinkusiuosius sveikinę ir apdovanoję savivaldybės vadovai pripažino, jog kitąmet šis renginys jau matyt turės vykti erdvioje H.Šojaus konferencijų salėje.

Linkėjo toliau šturmuoti aukštumas

Renginį vedusi Savivaldybės Švietimo skyriaus vyriausioji specialistė Vida Kubaitienė priminė, jog kiekvieno mokinio pasiekimai yra svarbūs ne tik jam  pačiam, bet ir viso rajono bendruomenei. Tačiau tam, kad vaikų gabumai atsiskleistų, reikalinga ir pagalba, ir tinkama aplinka, kurią neabejotinai sukuria jų mokytojai ir tėvai. Visi jie taip pat dirba labai atsakingai, nes kasmet Savivaldybės salė tik pilnėja.

Mero pavaduotojas Algis Bekeris neslėpė, jog irgi sutriko, kai įėjęs į salę pamatė ją tokią pilnutėlę jaunuomenės. Šis jaunimas, pasak vicemero, yra pažangiausias mokslo, meno ir sporto srityse. Šiandien jis kuria savo ateitį, o eiti tuo keliu jam padeda vyresnioji karta.

A.Bekeris linkėjo moksleiviams nesustoti, visada būti kovingai ir ryžtingai nusiteikusiems ir toliau kiekvieną dieną užkariauti vis naujas aukštumas.

Savivaldybės administracijos direktorius Sigitas Šeputis pripažino, kad nėra nieko geriau, nei dalyvauti panašiuose reginiuose ir matyti kasmet vis gausėjantį geriausiųjų būrį. Todėl, anot direktoriaus, kitais metais renginys jau turės vykti erdvesnėje H.Šojaus konferencijų salėje.
O pabaigoje S.Šeputis jaunimui priminė, jog „kapitonui, žinančiam, kur plaukia, nėra blogo oro”.

Apdovanotųjų – 59

Šiemet savivaldybės vadovų padėkos raštai bei dovanėlės įteiktos net 27 rajono moksleiviams, 24 jų mokytojams, 4 meno kolektyvams ir 4 sporto komandoms.

Padėkos raštai už laimėjimus tarptautiniame dailės konkurse įteikti Šilutės meno mokyklos Dailės skyriaus antrokams Pauliui Zdanevičiui ir Emilijai Rimkutei, už laimėjimą respublikos dailės konkurse – Artūrui Hubertui Tumaičiui, Žemaičių Naumiesčio gimnazijos ketvirtokui.

Už laimėjimą tarptautiniame matematikos konkurse padėką pelnė Vilius Andrijauskis, Žibų pradinės mokyklos pirmokas, o už laimėjimą tarptautiniame muzikos konkurse – Šilutės meno mokyklos mokinė Karolina Stonytė.

Padėkos raštai įteikti ir jų mokytojams Živilei Skirkevičienei, Nedai Jencienei, Edmundui Naujokui, Sigutei Kačinskienei.

Už puikų mokinių komandos parengimą respublikos etnokultūros projekto „Mūsų lobynai” konkurso varžytuvėms „Atversk tautos lobynų gelmes” padėkos raštai įteikti Šilutės Pamario pagrindinės mokyklos mokytojoms Nijolei Būdvytienei ir Astai Grigalienei, o už komandos parengimą respublikos sportinėms varžyboms – Žemaičių Naumiesčio gimnazijos mokytojai Birutei Galinauskienei.

Už laimėjimą respublikos olimpiadoje padėkos raštą pelnė Šilutės meno mokyklos išplėstinio ugdymo mokinė Monika Jauniūtė, už laimėjimą Lietuvos Junior Achievement verslo čempionate – Šilutės Vydūno gimnazijos moksleiviai Tadas Avižinis, Domantas Paičius ir Viktoras Vostrikovas. Už laimėjimą respublikos konkurse apdovanota vydūnietė Gerda Šlažaitė ir Šilutės pirmosios gimnazijos moksleivė Greta Gudaitytė.

Už laimėjimą tarptautiniuose meno konkursuose pagerbti Šilutės meno mokyklos moksleiviai Pijus Pirogovas, Justė Vingytė, Meda Siliūtė, Saulė Norvaišaitė.

Už laimėjimą respublikos meno konkurse pagerbti Šilutės jaunimo ir suaugusiųjų mokymo centro dešimtokas Eimantas Jonušas ir visas būrys Meno mokyklos moksleivių: Emilija Skrodenytė, Meda Stonytė, Greta Vismantaitė, Indrė Montvydaitė, Aistė Čeponytė, Dovydas Karenauskas, Fausta Račaitė, Deivina Jašinskaitė, Marija Gutauskaitė, Morta Kaktaitė ir Kasparas Nognius.

Padėkos raštai įteikti jų mokytojams Andriui Sirtautui, Vaidai Galinskienei, Astai Bendikienei, Virginijai Kisielienei, Angelei Alšauskienei, Žilvinui Alejūnui, Gražvydui Railai, Aurimui Liekiui, Žydrei Adomaitienei, Liudmilai Sandrai Tunaitienei, Liudmilai Kašėtienei, Ritai Kurpeikytei, Alinai Urbonienei.

Už labai gerą Šilutės M.Jankaus pagrindinės mokyklos komandos parengimą respublikos pradinių klasių mokinių „Šviesoforo” konkursui padėkos raštas įteiktas mokytojai Laimai Mačijauskienei, o už puikų mokinių komandos parengimą respublikos sportinėms varžyboms – mokytojams Linai Leikuvienei ir Romualdui Drungilui iš Šilutės pirmosios gimnazijos bei Audriui Urmulevičiui iš Švėkšnos „Saulės” gimnazijos.
Pasiekimų priežastis – atkaklus darbas

Patys moksleiviai, kalbinami renginio vedėjos V.Kubaitienės, neslėpė, kad daug dirba ne tik mokslo metų laiku, bet ir vasarą, ir visus ugdymo dalykus laiko labai svarbiais.

Štai mažasis pianistas Pijus, klausiamas, ką veiks vasarą – ilsėsis ar…, net neleido užbaigti klausimo. Atsakė vienu žodžiu: „Grosiu”.
O įspūdingai lietuviškais tautiniais rūbais pasidabinęs K.Nognius, puikiai įvaldęs pučiamąjį instrumentą – eufoniją, gavo klausimą, kaip susidoroja su prieš konkursus užklumpančiu jauduliu. Anot moksleivio, tuomet reikia atsisėsti ir ramiai pagalvoti, jog TU GALI. Tik tiek.

Įdomu, kaip ilgametei šokių kolektyvų vadovei R.Kurpeikytei sekasi prikalbinti gimnazistus šokti liaudies šokius? Mokytoja sakė, jog tiesiog ji pati labai nori šokti šiuos šokius, todėl nori ir jos mokiniai.

Švėkšniškis pedagogas A.Urmulevičius mano, kad šio miestelio gimnazijos moksleivių aukšti sporto pasiekimai yra visos Urmulevičių šeimos įdirbis, mat čia kūno kultūros mokytojais daug metų dirba abu mokytojo tėvai – Zita ir Medardas Urmulevičiai. Be to, pasak A.Urmulevičiaus, geram moksleivio sportiniam paruošimui yra svarbios visos sporto šakos, todėl šioje gimnazijoje dirbama kompleksiškai.

Daugiau nuotraukų „Facebook“ albume.